Sociálne siete

DOMOV

Pellegrini by chcel Kolíkovej odchod z funkcie

Zverejnené:

Upravené: 20. februára 2022 o 18:15

158

Zdroj: Facebook / Peter Pellegrini

REKLAMA

Globalnews

Šéf Hlasu-SD Peter Pellegrini tvrdí, že by očakával odchod Márie Kolíkovej z jej funkcie ministerky spravodlivosti po tom, čo jej v Národnej rade neprešli tri zo štyroch reformných zákonov.

Kolíková sa, ale odísť z funkcie nechystá. Chystá sa ďalej rokovať s koaličnými partnermi, aby bola reforma súdnej mapy úspešná. Pellegrini aj Kolíková to uviedli v diskusnej relácii TA3 V politike.

„Očakával by som, že po tom, čo sa stalo v parlamente a aký debakel utŕžila pani ministerka spravodlivosti, lebo ju nepodržali dva kľúčové subjekty koalície, že tu dnes bude sedieť, a že sa možno bude lúčiť s ministerskou stoličkou,“ povedal Pellegrini. Kolíková sa vyjadrila, že nad odchodom z funkcie zatiaľ neuvažovala a stále vidí priestor na presadenie reformy.

„Zaskočilo ma, že sa nebolo možné dohodnúť počas schôdze s Borisom Kollárom (Sme rodina), aby sa posunulo rokovanie o mestských súdoch na ďalšiu schôdzu a získal by sa čas,“ podotkla ministerka.

Požiar v košickej reklamnej agentúre

Zo štyroch zákonov prešiel vo štvrtok do druhého čítania parlamentu len legislatívny návrh upravujúci obvody okresných súdov. Kolíkovú prekvapili výhrady k zákonu, ktorý predpokladá vznik mestských súdov v Košiciach a Bratislave.

„Je pre mňa veľké prekvapenie, že mestské súdy boli témou v rámci koalície,“ vyhlásila Kolíková.

„V rámci Bratislavy sú extrémne vyťažení a na inom súde sú sudcovia, ktorí nie sú tak vyťažení. Tým, že spojím kolektívy, budem rovnomerne zaťažovať ich prácu,“ argumentuje Kolíková.

Poliak usmrtil s dodávkou 7-ročného chlapca

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA