Sociálne siete

DOMOV

SIS vníma kritiku od Lipšica ako cielenú diskreditáciu

Zverejnené:

Upravené: 21. februára 2022 o 9:07

158

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Sledovať integritu trestných konaní je úlohou dozorujúceho prokurátora, dopĺňa SIS podľa SME.

Ako sa ďalej uvádza vo vyhlásení SIS, kritika sa týka napríklad údajnej nespolupráce pri vyšetrovaní kauzy Gorila alebo údajného monitorovania integrity trestných konaní v sledovaných kauzách.

„Sledovať integritu trestných konaní je úlohou dozorujúceho prokurátora. Slovenská informačná služba v rámci plnenia spravodajských úloh podľa zákona o SIS získala informácie, ktoré zakladali podozrenia z manipulácie trestných konaní,” uvádza sa vo vyhlásení tajnej služby.

Pellegrini by chcel Kolíkovej odchod z funkcie

Získané informácie SIS podľa stanoviska odstúpila zákonným príjemcom vrátane orgánov činných v trestnom konaní, aby ich v rámci svojej riadiacej, kontrolnej alebo vyšetrovacej právomoci preverili.

SIS zároveň ubezpečuje verejnosť, že všetky svoje úlohy plnila a plní vždy v súlade so zákonom, a to za účelom ochrany demokratického ústavného zriadenia, vnútorného poriadku a bezpečnosti štátu.

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic v piatok 18. februára vyhlásil v relácii Braňo Závodský Naživo v rádiu Expres, že hneď ako bolo zrejmé, že vyšetrovania trestných káuz pokračujú a budú sa týkať aj veľmi vplyvných osôb, začala Slovenská informačná služba vyvíjať aktivitu. Zároveň povedal, že si nemyslí, že išlo o aktivitu, ktorá bola úplne v súlade so zákonom.

Vojenské cvičenia Ruska a Bieloruska, ktoré sa mali dnes skončiť, pokračujú

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA