Sociálne siete

DOMOV

Peter Ž. si plní všetky povinnosti voči štátu, tvrdí jeho asistent

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 5. februára 2021 o 23:46

4

ZDROJ: Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahuje v objekte bratislavského hotela Aston, kde sídli spoločnosť Taper, rodinný podnik bývalého ministra hospodárstva Petra Žigu/SITA/Branislav Bibel

3. február 2021 11:30 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Obvinený exminister hospodárstva Peter Ž. si plní všetky povinnosti voči štátu, čo preverilo aj množstvo kontrol. Pre agentúru SITA to uviedol asistent poslanca Maroš Stano. K dnešnému zásahu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v sídle spoločnosti Taper uviedol, že firma dlhodobo spolupracuje s políciou, pretože sa sama stala obeťou podvodu.

Podľa Stana poslanec neriadi spoločnosť od roku 2006, kedy sa rozhodol vstúpiť do politiky. Aktuálne je v domácej karanténe po kontakte s pozitívnou osobou a čaká na následný výsledok PCR testu.

Petra Ž. NAKA v decembri obvinila z trestného činu podplácania. Vypovedať o ňom mala aj bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika J.

RAŠI: Pri exministrovi hospodárstva Petrovi Ž. platí prezumpcia neviny
Národná kriminálna agentúra (NAKA) dnes od rána zasahuje vo firme Petra Ž. Informáciu o zásahu priniesol spravodajský portál televízie Markíza tvnoviny.sk. Podľa Rašiho sa o zásahu v strane dozvedeli z médií. „Počkáme si, aké budú výsledky dnešného zásahu. Veríme v zákonnosť postupov polície a súdov,” dodal Raši.

Kukláči od skorého rána vykonávajú úkony v bratislavskom hoteli Aston, kde sídli spoločnosť Taper. Tá je rodinným podnikom exministra. Podľa informácií portálu má zásah súvisieť s kauzou spoločnosti Taper a obchodom s drevom. Okrem hotela, v ktorom firma sídli, zasahujú elitní policajti aj na viacerých miestach po celom Slovensku. Petra Ž. NAKA v decembri obvinila z trestného činu podplácania.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA