Sociálne siete

DOMOV

Priznaním Moniky J. k pokusu o samovraždu sa situácia nemení, prípad bude naďalej prešetrovaný

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 5. februára 2021 o 23:47

12

ZDROJ: Monika J., SITA/Martin Havran

3. február 2021 11:00 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Priznaním Moniky J. k pokusu o samovraždu sa situácia z pohľadu Ministerstva spravodlivosti SR (MS SR) nemení. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca rezortu Peter Bubla. Okolnosti celého prípadu budú aj naďalej predmetom prešetrovania vyšetrovacej komisie Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) či kontrolnej skupiny, ktorej vznik oznámila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí). Prípadom sa zaoberá aj Krajská prokuratúra v Banskej Bystrici.

„Na našom stanovisku sa nič nemení. Obvinená sa pred príslušníkmi ZVJS vyjadrila, že jej úmyslom nebolo siahnuť si na život. Vzhľadom na charakter však bola táto udalosť zo strany ústavu od začiatku vedená ako pokus o samovraždu. Tak ju aj ďalej vedieme a tak k tomu aj pristupujeme,“ povedal pre agentúru SITA Bubla.

Bývalú štátnu tajomníčku previezli v nedeľu 31. januára večer z banskobystrickej väznice do nemocnice. Podľa medializovaných informácií sa predávkovala antidepresívami. Z nemocnice v Banskej Bystrici bola v pondelok 1. februára prevezená do nemocnice v Trenčíne. Monika J. bola zadržaná počas policajnej akcie Búrka a následne obvinená z prijímania úplatku a podplácania. Vo väzbe je desať mesiacov. Nedávno žiadala o prepustenie, súd jej žiadosť zamietol.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA