Sociálne siete

DOMOV

Polícia zadržala vo vlakoch osem utenčencov

Zverejnené:

Upravené: 23. januára 2022 o 11:14

477

Zdroj: Facebook/ ZSSK

REKLAMA

Globalnews

Slovenská polícia našla vo vlakoch z Bratislavy a zo Zvolena nelegálnych migrantov z Tuniska, Sýrie a Maroka. Migranti smerovali do krajín západnej Európy. Všetci migranti boli vyhostený a dostali tiež zákaz vstupu na územie SR. Polícia o tom informovala na svojej sociálnej sieti.

„Hliadka bratislavskej železničnej polície vo vlaku kontrolovala dvoch Tunisanov, v ďalšom vlaku zase dvoch Sýrčanov. Medzitým hliadka zvolenskej železničnej polície v medzinárodnom rýchliku kontrolovala ďalších troch Tunisanov a jedného Maročana. Nikto z nich, ani po poskytnutí súčinnosti, nevedel hodnoverne preukázať svoju totožnosť,“ napísali policajti.

Migranti mali namierené do Rakúska a Nemecka, niektorí do Holandska.

Tento rok sa neotvorí ani jeden úsek nových diaľnic

„Cestovali letecky, člnom, vlakom, taxíkmi aj pešo za pomoci prevádzačov. Z Tuniska a Maroka cez Srbsko a Maďarsko, prípadne išli z Tuniska cez Turecko, Grécko, Albánsko, Čiernu Horu do Srbska a z tade cez Maďarsko až na Slovensko. Sýrčania mali trasu cez Turecko, Grécko, Albánsko, Kosovo, Srbsko a Maďarsko. Tí dokonca cestovali za pomoci virtuálneho prevádzača, s ktorým boli v kontakte cez aplikácie v mobiloch,“ priblížila polícia.

Po vykonaní potrebných úkonov príslušné orgány všetkým utečencom vydali rozhodnutie o vyhostení a zákaze vstupu na územie SR a na územie všetkých členských štátov na tri roky. Momentálne čakajú na deportovanie v útvare policajného zaistenia pre cudzincov.

PRIESKUM: Hlas stále vedie, SaS na druhom mieste

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA