Sociálne siete

DOMOV

Právnici Jaroslava H. chystajú trestné oznámenia a podnet na inšpekciu

Zverejnené:

Upravené: 21. januára 2021 o 23:06

49

large penta ea
ZDROJ: Pohľad do okien sídla finančnej skupiny Penta v Digital Parku počas zásahu polície, SITA/Branislav Bibel

REKLAMA

13. január 2021 12:48 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Právni zástupcovia Jaroslava H. pripravujú trestné oznámenia aj podnet na inšpekciu. V tlačovej správe to uviedol Martin Škubla, advokát spoločnosti, ktorá Jaroslava H. zastupuje. Advokáti pripravujú viacero podaní na Úrad inšpekčnej služby z dôvodu úniku informácií z vyšetrovacieho spisu a ďalších spisov, zneužívanie právomoci verejného činiteľa či ohováranie. Trestné oznámenia a podania budú smerované hlavne voči vyšetrovateľke Martine Babacsovej, ktorá je šéfkou vyšetrovacieho tímu Gorila. Dôvodom podaní majú byť články publikované na portáli Aktuality.sk a Denníku N.

Právni zástupcovia bývalého šéfa spoločnosti Penta odmietajú publikované tvrdenia o tom, že pri prehliadke spoločnosti verbálne napádali vyšetrovateľov či ich zastrašovali. Tvrdenia oboch médií označili za „hrubo manipulatívne, zavádzajúce a lživé“.

„Napríklad zásadne odmietame to, že by sme vyšetrovateľom podľa uvedených článkov vyčítali: ‚veď vieš, že vždy nás informovali‘. Babacsová tieto poznámky vyhodnocuje tak, že z nich vyplýva, že v minulosti disponovali predstavitelia Penty informáciami z prostredia polície vrátane utajovaných skutočnosti. Ide o hrubé skreslenie skutočnosti a lživé obvinenie právnych zástupcov,“ uviedol Škubla.

Dodal, že ak sa potvrdí, že vyšetrovateľka podala voči správaniu právnych zástupcov Jaroslava H. podnet na Slovenskú advokátsku komoru (SAK), právnici bývalého šéfa Penty si pripravení SAK poskytnúť stanovisko a vysvetlenie k celej veci.

Jaroslava H. zatkla Národná kriminálna agentúra (NAKA) 1. decembra 2020. Vyšetrovateľ ho obvinili z trestných činov legalizácie príjmov z trestnej činnosti a korupcie. Špecializovaný trestný súd rozhodol o jeho väzobnom stíhaní, voči ktorému podal Jaroslav H. sťažnosť. Najvyšší súd jeho sťažnosti vyhovel a 7. januára rozhodol, že obvinený bude stíhaný na slobode.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA