Sociálne siete

DOMOV

Prokuratúra nepreveruje obvinenia, že Sulík je zodpovedný za tisícky úmrtí

Zverejnené:

Upravené: 21. januára 2021 o 23:10

77

large sulik dfbdf
ZDROJ: Richard Sulík, SITA/Branislav Bibel

REKLAMA

13. január 2021 11:26 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Obvinenia, podľa ktorých je minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) svojím konaním zodpovedný za tisícky životov a hospodárske škody, ako tvrdí predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO), prokuratúra nepreveruje. Uvádza to spravodajský portál Webnoviny.sk s odvolaním sa na hovorkyňu Generálnej prokuratúry SR Janu Tökölyovú.

Hovorkyňa pripomenula, že generálny prokurátor Maroš Žilinka dal pokyn na preverenie nákupu antigénových testov na základe premiérových tvrdení v Sobotných dialógoch RTVS o ich nekvalite. Portál pripomína, že premiér opakovane obvinil ministra hospodárstva, že včas nenakúpil antigénové testy. Podľa Matoviča na to životmi doplatí 4 300 ľudí a desiatky tisíc ľudí bude trpieť celoživotnými zdravotnými problémami. „Sulík má byť podľa Matoviča okrem obetí na životoch zodpovedný aj za hospodárske škody vo výške jednej miliardy eur,“ uvádzajú Webnoviny.sk.

Rektorka Akadémie policajného zboru v Bratislave Lucia Kurilovská pre portál vysvetlila, že polícia alebo prokurátora musí začať konať z úradnej povinnosti vždy, keď sa dozvedia o spáchaní trestného činu. Nehrá pritom podľa nej rolu, či z médií alebo z trestného oznámenia. Kurilovská si však nemyslí, že by sa premiérovými tvrdeniami na adresu Sulíka mali zaoberať policajti. „Keď už, tak potom pán prokurátor,“ zdôraznila pre Webnoviny.sk.

Rektorka tiež skonštatovala, že premiérove výroky na adresu jeho koaličného partnera by mohli byť považované aj za ohováranie. „Sú to silné slová, ktoré naozaj môžu priam až naplniť skutkovú podstatu trestného činu ohovárania,“ dodala pre portál.

Celý text je dostuúný na stránke https://www.webnoviny.sk/matovicove-obvinenia-voci-sulikovi-zatial-nevysetruju-reci-o-zodpovednosti-za-mrtvych-mozu-byt-trestnym-cinom/

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA