Sociálne siete

DOMOV

PREZIDENTKA: Dúfa, že budúci americký prezident prispeje k prehĺbeniu spolupráce medzi USA a EÚ

Zverejnené:

Upravené: 25. januára 2021 o 22:35

502

eee
ZDROJ: SITA/Branislav Bibel

REKLAMA

8. november 2020 18:00 SITA, redakcia

BRATISLAVA 8. novembra (SITA) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová dúfa, že budúci americký prezident prispeje k ďalšiemu posilňovaniu transatlantickej jednoty a spojenectva, tiež k prehĺbeniu spolupráce medzi USA a Európskou úniou (EÚ), k angažovaniu sa a líderstvu Spojených štátov v otázke klimatickej zmeny. Zároveň k plnej účasti USA na záväzkoch vyplývajúcich z Parížskej klimatickej dohody. V tlačovej správe o tom informoval hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

„Gratulujem Joeovi Bidenovi! Hoci ešte nie sú vyhlásené oficiálne výsledky volieb, všetko nasvedčuje tomu, že Američania si vybrali z dvoch ponúknutých ciest cestu zmierenia a stability,“ skonštatovala prezidentka SR.

Podľa predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme Rodina) Američania vyjadrili svoju vôľu v demokratických voľbách. „Treba to rešpektovať a zamerať sa na upevňovanie vzťahov Spojených štátov a Európy. Je nespochybniteľným faktom, že USA sú našim strategickým partnerom,” uviedol vo vyhlásení šéf parlamentu. Dodal, že kroky prezidenta Bidena bude pozorne sledovať.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA