Sociálne siete

DOMOV

Prezidentka sa poďakovala dobrovoľníkom z Ukrajiny žijúcich na Slovensku

Zverejnené:

Upravené: 15. marca 2022 o 11:00

606

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Dobrovoľníkov prijala v Prezidentskom paláci.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok privítala v Prezidentskom paláci ukrajinských dobrovoľníkov žijúcich na Slovensku, ktorí v súčasnej situácii pomáhajú svojim krajanom.

„Skláňam sa pred vašou statočnosťou, pred vaším nasadením, ako sa skláňam aj pred pomocou každého jedného občana na Slovensku, ktorý v tejto situácii pomáha,“ vyhlásila hlava štátu počas príhovoru. Vyzdvihla zásluhy všetkých, občanov SR aj ukrajinských dobrovoľníkov, ktorí sa podieľajú na pomoci v súvislosti s dianím na Ukrajine.

NAKA zasahovala pre ruskú špionáž, zadržali plukovníka aj príslušníka SIS

„Na Slovensku žije stále menej ľudí, ktorí si pamätajú druhú svetovú vojnu, pre vás je to konkrétna životná skúsenosť ohrozenia života vášho alebo vašich blízkych, strata domova a strata živobytia. O to vzácnejšie je, že ste našli v sebe silu pomáhať. Pomáhate s humanitárnou pomocou ľuďom, ktorí ostali bojovať na Ukrajine, pomáhate na hraniciach s tlmočením a so zabezpečovaním domovov tu na Slovensku,“ skonštatovala prezidentka.

Zároveň im popriala, aby bola Ukrajina čo najskôr bezpečná tak, aby sa mohli vrátiť za svojimi blízkymi.

„Dovoľte mi, aby som vám zapriala, aby Ukrajina, vaša vlasť, bola čo najskôr mierová a bezpečná, aby navždy zostala nezávislá, samostatná a zvrchovaná,“ dodala.

Elon Musk vyzval Vladimira Putina na súboj jeden na jedného za Ukrajinu

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA