Sociálne siete

COVID19

Prezidentka si uctila obete koronavírusu, verejnosť poprosila o osobnú zodpovednosť

Slovensko zaznamenalo 6. marca 2020 prvý potvrdený prípad ochorenia COVID-19.

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2021 o 3:17

207

caputova
Prezidentka SR Zuzana Čaputová, foto: SITA/Branislav Bibel

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA  – Prezidentka Zuzana Čaputová si dnes pripomenula obete koronavírusu. Pred Prezidentským palácom zapálila sedem sviečok na spomienku viac ako sedemtisíc obetí. Slovensko zaznamenalo 6. marca 2020 prvý potvrdený prípad ochorenia COVID-19.

„Odišli spomedzi nás matky, dcéry, otcovia, synovia, kolegovia, kamaráti. Odišli zdravotníci a zdravotníčky, ktorí zachraňovali iných. Odišli seniori, ktorí zomierali častokrát v domovoch sociálnych služieb v samote,” uviedla. Všetkým pozostalým vyjadrila úprimnú sústrasť. „Tento vírus je jedným z najväčších problémov ľudstva v súčasnosti. Všetci sa musíme obmedzovať, a to jediné, čo nám môže pomôcť, je naša osobná zodpovednosť. Preto chcem o ňu ešte raz všetkých poprosiť,” dodala hlava štátu.

„Svetlo, ktoré sme dnes zapálili, nech symbolizuje nielen spomienku na tých, ktorí spomedzi nás predčasne odišli, ale nech je nám aj nádejou, ktorú všetci tak veľmi potrebujeme,” uzavrela prezidentka.

caputova

Prezidentka SR Zuzana Čaputová (uprostred) počas pietnej spomienky na obete ochorenia COVID-19 na prednom nádvorí Prezidentského paláca v predvečer výročia potvrdenia prvého prípadu koronavírusu na Slovensku. Foto: SITA/Branislav Bibel

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA