Sociálne siete

DOMOV

Prvé dni lyžovačky s novými pravidlami Jasná i Štrbské Pleso zvládli

Zverejnené:

Upravené: 23. januára 2021 o 21:57

218

large jasna dd
ZDROJ: FB/Lyžiarske stredisko Jasná

REKLAMA

19. december 2020 10:01 SITA, redakcia

POPRAD – Prvé dni lyžovačky s novými pravidlami Jasná i Štrbské Pleso zvládli. Od 14. decembra vstúpili do platnosti nové povinnosti pre prevádzkovateľov hotelov, lanoviek a vlekov, ako aj hostí zimných stredísk. Preukazovanie sa negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín si už vyskúšali prví lyžiari. Vo štvrtok k otvoreným strediskám v Jasnej i na Štrbskom Plese pribudla aj Tatranská Lomnica. Informoval o tom hovorca spoločnosti Tatry mountain resorts (TMR) Marián Galajda.

V snahe obmedziť zdržanie odporúčajú prevádzkovatelia horských stredísk absolvovať test na koronavírus ešte v mieste svojho trvalého bydliska. „V prípade, že bude pobyt klientov vo Vysokých Tatrách alebo v Jasnej dlhší ako 72 hodín, k dispozícii je viacero odberových miest s dostatočnou kapacitou pre možnosť testovania. Ich zoznam nájdu hostia na webových stránkach stredísk, ako aj na stránkach oblastných organizácií cestovného ruchu na Liptove (visitliptov.sk), vo Vysokých Tatrách (regiontatry.sk) a na Horehroní (horehronie.sk),“ uviedol riaditeľ stredísk TMR na Liptove Igor Mráz. Povinnosť preukázať sa negatívnym výsledkom antigénového alebo RT-PCR testu nie starším ako 72 hodín sa nevzťahuje na deti do 10 rokov.

Okrem povinnosti preukázať sa negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 sú v lyžiarskych strediskách v platnosti aj ďalšie preventívne opatrenia – povinnosť dodržiavať rozostupy, preprava lanovkami len s prekrytím dýchacích ciest, v kabínkovej lanovke môže cestovať len jedna osoba alebo osoby žijúce v jednej domácnosti, opakovaná zvýšená dezinfekcia objektov a zariadení.

Aktuálna ponuka lyžovania v strediskách prevádzkovaných spoločnosťou TMR zahŕňa najväčšie slovenské lyžiarske stredisko Jasná (v prevádzke deväť zjazdoviek na severnej i južnej strane Chopku) a Štrbské Pleso (tri zjazdovky) vo Vysokých Tatrách. Od štvrtka 17. decembra otvorilo svoje brány aj lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica. „K dispozícii bude pre lyžiarov na úvod sezóny plynulá línia z Čučoriedok cez zjazdovky Grand Slnečná a Javorová cesta až k údolnej stanici šesťsedačkovej lanovky v Tatranskej Lomnici. Na otvorených zjazdovkách máme 30 až 60 centimetrov technického snehu. Na príprave ďalších zjazdoviek priebežne naďalej pracujeme tak, ako nám to umožňujú poveternostné podmienky,“ informoval manažér strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA