Sociálne siete

DOMOV

BSK: Rezervačný systém na očkovanie by mali mať v rukách župy

Systémovým riešením je podľa BSK možnosť, aby si župy mohli spravovať rezervačný systém na očkovanie samy. Budú mať pod kontrolou kto príde, kedy príde a budú môcť efektívne komunikovať s očkovancami v prípade, že nastanú nepredvídané okolnosti. Informoval o tom Bratislavský kraj na svojej stránke.

Zverejnené:

Upravené: 4. apríla 2021 o 18:54

369

bsk
Ilustračné foto, zdroj: BSK

REKLAMA

BRATISLAVA – Aj po spustení čakárne na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 stále pretrvávajú problémy s prihlasovaním. Čakáreň síce predstavuje pre očkovancov významné zlepšenie, problémy na strane očkovacích centier pretrvávajú. Bratislavský samosprávny kraj (BSK) navrhuje, aby správu rezervačného systému na očkovanie dostali do rúk župy. Informuje o tom BSK na svojej stránke.

„Spustenie čakárne síce zlepšilo prihlasovanie, ale nepomohlo odstrániť všetky problémy. Naďalej čelíme rôznym nepríjemným situáciám, ktoré nás zdržujú od očkovania. Ideálnym riešením by bolo – a sme ochotní tak spraviť – aby mali správu rezervačného systému na očkovanie v rukách župy,“ informoval kraj na svojej stránke na Facebooku.

BSK na svojej stránke píše o tom, ako sa pred pár dňami začal šíriť návod, ako sa predbehnúť v rade na očkovanie. „V návode sa odporúča, aby registrujúci označili, že patria ku špeciálnej skupine obyvateľov (tzv. FÁZA 1) s dovetkom, že to nikto nekontroluje. Keď sme začali overovať zamestnanie záujemcov o očkovanie, neúmerne to predĺžilo celý proces registrácie. Desiatky ľudí sme odmietli zaočkovať, pretože nevedeli preukázať, či sú zdravotníci, zamestnanci sociálnych služieb, vojaci, policajti alebo iné profesie kritickej infraštruktúry,“ povedal  Juraj Droba, predseda BSK. Tiež poznamenal, že na to doplácajú najzraniteľnejšie skupiny obyvateľov, pretože očkovancov z FÁZY 1 štátny rezervačný systém uprednostní pred všetkými ostatnými skupinami obyvateľov.

Celý článok nájdete TU.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA