Sociálne siete

DOMOV

S prácou starostu či primátora v súvislosti s pandémiou koronavírusu je spokojných 80,3 percenta ľudí

Analýza podľa súčasných volebných preferencií občanov ukázala, že súčasní voliči jednotlivých strán prezentovali odlišnú mieru spokojnosti s prácou starostu alebo primátora počas pandémie.

Zverejnené:

Upravené: 20. februára 2021 o 11:38

71

ludia zivot ulica
Ilustračné foto, zdroj: Unsplash/ Timon Studler

SITA

BRATISLAVA – S prácou starostu či primátora vo svojej obci alebo meste v súvislosti s pandémiou koronavírusu je spokojných 80,3 percenta opýtaných. Nespokojných je 11,4 percenta a nevedelo alebo nechcelo odpovedať 8,3 percenta respondentov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Ako uskutočnenom od 8. do 11. februára na vzorke 1 000 respondentov. Prieskum verejnej mienky bol formou telefonického dopytovania. V tlačovej správe o tom informovala Kamila Hříchová z agentúry Ako.

Analýza podľa súčasných volebných preferencií občanov ukázala, že súčasní voliči jednotlivých strán prezentovali odlišnú mieru spokojnosti s prácou starostu alebo primátora počas pandémie. Najvyššiu spokojnosť deklarovali voliči strán Za ľudí (88 percent) a KDH (88 percent). Za nimi nasledujú voliči strany Sloboda a Solidarita (84,8 percenta), Sme rodina (84 percent), Progresívne Slovensko (84 percent), Hlas – sociálna demokracia (83,6 percenta), Smer – sociálna demokracia (79,1 percenta), Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (77,9 percenta). Najmenšiu mieru spokojnosti prezentovali voliči strany Kotlebovci – Ľudová strana Naša Slovensko, a to 56,5 percenta. Nejde o stranícku príslušnosť daného starostu alebo primátora, ale o spokojnosť voliča danej strany so starostom alebo primátorom v obci alebo meste, kde volič žije.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA