Sociálne siete

COVID19

Šéf diplomacie: Účasť Matoviča pri prílete Sputniku V na Slovensko bola nevhodná

V pondelok 1. marca priviezli na Slovensko prvé dávky ruskej vakcíny Sputnik V.

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2021 o 3:02

59

matovic
Premiér Igor Matovič počas tlačovej konferencie na letisku v Košiciach. Foto: SITA/Marek Lukáè

SITA

BRATISLAVA – Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) nepovažuje účasť premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) pri prílete Sputniku V na Slovensko za vhodnú. Korčok to uviedol vo svojom profile na sociálnej sieti.

„Ani mňa, ani nikoho z vlády totiž nenapadlo vítať vakcíny, ktoré k nám prišli z iných štátov. Mohli sme byť pri americkej, nemeckej či britsko-švédskej, ale neurobili sme to, lebo to nedáva zmysel,“ priblížil Korčok s tým, že od začiatku opakuje, že nejde o to, odkiaľ vakcína pochádza, ale či je v Európskej únii (EÚ) registrovaná. Dodal, že Sputnik V o registráciu ani nepožiadal, a preto „takáto politická pozornosť“ práve tejto neregistrovanej vakcíne, nie je podľa Korčoka na mieste.

V pondelok 1. marca priviezli na Slovensko prvé dávky ruskej vakcíny Sputnik V. Vakcína Sputnik V nie je registrovaná Európskou liekovou agentúrou (EMA). Slovensko ju však môže používať ako neregistrovaný liek, a to na základe rozhodnutia ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO). Z krajín EÚ ju používa len Maďarsko.

Sputnik V

Uprostred zľava: Predseda vlády SR Igor Matovič, minister zdravotníctva SR Marek Krajčí a infektológ Pavol Jarčuška počas tlačovej konferencie na Letisku Košice. Foto: SITA/Marek Lukáč

 

Čítajte aj: Prvé dávky ruskej vakcíny Sputnik V sú už na Slovensku. Priviezol ich vládny špeciál

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA