Sociálne siete

DOMOV

Šéf NAKA si zrušil účet na sociálnej sieti, dôvodom sú dezinformácie súvisiace s Lučanským

Zverejnené:

Upravené: 22. januára 2021 o 14:50

18

large zurian ccce
ZDROJ: Branislav Zurian (vpravo) počas ustanovenia do funkcie vtedajším policajným prezidentom Milanom Lučanským. SITA/Polícia SR

5. január 2021 09:49 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislav Zurian si zrušil svoje užívateľské konto na sociálnej sieti v reakcii na množiace sa dezinformácie v súvislosti s exprezidentom policajtov Milanom Lučanským. Uviedol to vo svojom stanovisku, ktoré poskytla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. V ňom zdôraznil, že ide o jeho osobné rozhodnutie.

„K vyšetrovaniu prípadu nebohého Milana Lučanského nemám žiadny zákaz sa vyjadrovať. K prípadu však nemám informácie, vzhľadom na to, že nie som orgán činný v trestnom konaní. Komunikáciu zastrešuje Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP),“ konštatoval. Zároveň vysvetlil, že pre množstvo správ a množiace sa útoky na sociálnej sieti ruší svoje konto úplne.

Lučanský zomrel v stredu 30. decembra po tom, ako sa v utorok 29. decembra v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA