Sociálne siete

DOMOV

Šeliga: Koalícia bude o ďalšom postupe rokovať dnes o 18:00 na Úrade vlády SR

Juraj Šeliga v dnešnej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy zopakoval, že strana Za ľudí aj naďalej trvá na zachovaní štvorkoalície.

Zverejnené:

Upravené: 27. marca 2021 o 14:05

266

large seliga fdb
Juraj Šeliga, foto: SITA

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA – Koalícia bude o ďalšom postupe rokovať dnes o 18:00 na Úrade vlády SR. V dnešnej diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Sobotné dialógy to povedal podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí). Zopakoval, že strana Za ľudí aj naďalej trvá na zachovaní štvorkoalície. Vyzval preto predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka, aby sa vrátil k spoločným rokovaniam a premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), aby do istej miery ustúpil.

„Sme rukojemníkmi toho, že dvaja páni sa nevedia dohodnúť. Ak by sa pán Sulík na včerajšom (v piatok 26. marca, pozn. SITA) rokovaní koaličnej rady zdržal dlhšie ako 15 minút, možno by sme už mali situáciu vyriešenú,“ priblížil Šeliga.

Podpredseda opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Ladislav Kamenický v relácii uviedol, že vláda nefunguje. Koaličnú krízu označil za „divadlo a frašku“.

Šeliga nevidí realisticky ako vyriešenie vládnej krízy trojkoalíciu, ktorú by tvorili hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina a strana Za ľudí. Povedal to v relácii Sobotné dialógy.

Zároveň zopakoval, že ak koalícia situáciu nevyrieši do pondelka 29. marca, odstúpi z funkcie podpredsedu NR SR a Veronika Remišová (Za ľudí) skončí ako ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA