Sociálne siete

COVID19

Slovensko prechádza z čiernej do bordovej fázy, od 19. apríla sa uvoľnia opatrenia

Otvoria sa obchody, bude možný pohyb v prírode mimo okres a rovnako sa otvoria i kostoly.

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2021 o 7:28

229

nakupovanie
Ilustračné foto, zdroj: Unsplash/Arturo Rey

REKLAMA

Tlačová správa

BRATISLAVA – Od pondelka 19. apríla  nastane v súvislosti s novým koronavírusom uvoľňovanie opatrení. Otvoria sa všetky obchody či zoologické záhrady, možná bude aj účasť na omšiach. Informoval o tom minister financií Igor Matovič na tlačovej konferencii v utorok 13. apríla 2021. „Uvedomujem si, na akom tenkom ľade sa spoločne pohybujeme. Keď tú zodpovednosť od budúceho pondelka neunesieme, budeme tam, kde sme boli,“ povedal zároveň počas tlačovej konferencie Igor Matovič.

Otvoria sa aj všetky obchody a služby pod podmienkou dodržania 15 metrov štvorcových na jednu osobu. Povinným bude negatívny test na COVID-19. Umožní sa tiež pohyb v prírode mimo okres, rovnako pod podmienkou negatívneho testu.

Kostoly sa otvoria a umožnia sa aj bohoslužby. Podmienkou bude dodržanie 15 metrov štvorcových na jednu osobu a povinný bude aj negatívny test. Umožní sa aj návšteva botanických záhrad a múzeí. Rovnako sa otvoria knižnice, kde bude môcť byť maximálne šesť osôb, pod podmienkou negatívneho testu. Zelenú dostanú hotely a penzióny, ale bez otvorenia reštaurácií. Bude tiež možné športovať v exteriéri v maximálnom počte šiestich ľudí, rovnako pod podmienkou negatívneho testu.

Podľa premiéra Eduarda Hegera od 19. apríla už nebude na Slovensku žiaden čierny (štvrtý stupeň varovania) okres. Aktálne sú takéto okresy dva. V bordovej farbe (tretí stupeň varovania) bude 27 okresov, v červenej (druhý stupeň varovania) 48 a v ružovej farbe (prvý stupeň varovania) štyri okresy.

fb

Zdroj: Facebook/Igor Matovič

COVID AUTOMAT

Aktualizované rozdelenie okresov na základe Covid automatu zverejňuje rezort zdravotníctva každý utorok. Od 19. apríla bude mapa okresov podľa COVID automatu bez čiernych okresov, Slovensko prechádza do tzv. bordovej fázy.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA