Sociálne siete

DOMOV

SR víta uzavretie brexitovej dohody EÚ s Veľkou Britániou, hovorí minister Korčok

Zverejnené:

Upravené: 23. januára 2021 o 14:27

300

large korcok befa
ZDROJ: Ivan Korčok, SITA/Branislav Bibel

REKLAMA

25. december 2020 11:21 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Slovensko víta dosiahnutie dohody o usporiadaní budúcich vzťahov medzi Európskou úniou (EÚ) a Spojeným kráľovstvom Veľkej Británie a Severného Írska. Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) to uviedol v tlačovej správe, ktorú zaslal tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZV SR).

„V týchto krízových časoch je toto cenná a dobrá správa pre občanov a podnikateľov na oboch brehoch Lamanšského prielivu. Slovenská republika bude v nasledujúcich dňoch presadzovať plnohodnotnú aplikáciu dohody,“ vyhlásil Korčok.

Podľa šéfa rezortu diplomacie sa vďaka dosiahnutiu dohody obe strany vyhnú komplikáciám zložitého obchodného režimu, núdzových scenárov a nástupu pravidiel Svetovej obchodnej organizácie. Nová dohoda medzi EÚ a Veľkou Britániou vstúpi do platnosti 1. januára 2021.

EÚ a Británia sa dohodli na pobrexitovej obchodnej dohode. Celý článok nájdete na https://www.globalnews.sk/svet/eu-a-britania-sa-dohodli-na-pobrexitovej-obchodnej-dohode .

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA