Sociálne siete

DOMOV

Sťažnosť Aleny Zs. proti predĺženiu väzby zamietli

Alena Zs. má vo väzbe ostať do 3. novembra 2021.

GLOBALNEWS-REDAKCIA

Zverejnené:

Upravené: 25. marca 2021 o 14:49

65

Na archívnej snímke obžalovaná Alena Zsuzsová, foto: SITA/AP Photo/Petr David Josek

SITA

BRATISLAVA – Najvyšší súd SR (NS SR) zamietol sťažnosť obvinenej Aleny Zs. voči predĺženiu väzby. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Senát 1T Najvyššieho súdu potvrdil rozhodnutie sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), ktorý rozhodol o predĺžení lehoty trvania väzby u obvinenej Aleny Zs. do 3. novembra 2021,“ uviedla hovorkyňa. Dodala, že obvinená je vo väzbe z dôvodov hrozby úteku, ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti.

Alena Zs. je obvinená v kauze prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku a Petra Šufliarskeho a tiež špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica. Začiatkom septembra 2020 ju ŠTS oslobodil v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Rozhodnutie však nie je právoplatné, keďže sa prokurátor odvolal. Vo veci závažného zločinu úkladnej vraždy bývalého primátora Hurbanova Lászlóa Basternáka odsúdil ŠTS v decembri 2020 Alenu Zs. na trest odňatia slobody na 21 rokov. Rozhodnutie rovnako nie je právoplatné a o veci bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA