Sociálne siete

DOMOV

Sulík: Nemá zmysel zatvárať oči pred tým, že Matovič zjavne nezvláda pozíciu premiéra

Strana SaS nepodporí tvrdý lockdown, povedal to Richard Sulík v relácii televízie TA3 V politike.

Zverejnené:

Upravené: 9. marca 2021 o 17:51

284

large sulik dfbbcb
Na archívnej snímke Richard Sulík, foto. SITA

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA – Nemá zmysel naďalej zatvárať oči pred tým, že predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) zjavne nezvláda pozíciu premiéra. Povedal to v relácii televízii TA3 V politike predseda koaličnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) a minister hospodárstva Richard Sulík s tým, že novým premiérom by mal byť „bezpochyby“ niekto z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti.

Šéf strany SaS povedal, že je ochotný vzdať sa pozície ministra. „Ak by mala byť požiadavka zo strany OĽaNO, že vymeníme premiéra a musí odísť aj Sulík, bol by som pripravený to urobiť,“ uviedol.

Sulík pripomenul, že navrhli diskusiu o rekonštrukcii vlády. „Pohár pretiekol, keď ma Igor Matovič začal spájať s vraždou Jána Kuciaka. Toto je jednoducho nehoráznosť,“ pokračoval Sulík. Minister hospodárstva povedal, že takúto mieru útokov ešte nezažil. „Dá sa to inak riešiť ako to, že ma bude verejne nazývať idiotom, že ma pošle kopať hroby, že ma bude viniť za tisícky mŕtvych,“ dodal Sulík.

Strana  je jednoznačne proti takzvanému „tvrdému lockdownu“. Povedal ďalej predseda strany SaS Richard Sulík. „Ak by to došlo na vládu, my to budeme vetovať,“ dodal s tým, že tvrdý lockdown nič neprinesie. Predseda Národnej rady SR a líder hnutia Sme rodina Boris Kollára vylúčil zatvorenie podnikov a ekonomiky. „Možno by som urobil nejaký pokyn, že tie fabriky musia robiť nejaké testovanie, alebo tam sprísniť hygienické predpisy,“ uviedol Kollár s tým, že Slovensko si to nemôže dovoliť.

Kollár pripustil rekonštrukciu vlády

Líder hnutia Smer rodina pripustil rekonštrukciu vlády. Uviedol to v relácii v televízii TA3 V politike. Kollár chce po stretnutí predsedníctva Sme rodina 10. marca opäť zvolať „okrúhly stôl“ lídrov koaličných strán a oznámiť im stanovisko hnutia.

Predseda parlamentu zdôraznil, že ak sa chce koalícia posunúť ďalej, bude potrebné spraviť nejaký kompromis. „Nejakú reflexiu budeme musieť vykonať. Tá spoločenská objednávka je veľmi silná. Určite budeme musieť niečo zmeniť. Možno bude aj nejaký typ rekonštrukcie vlády,“ dodal Kollár.

Predseda hnutia Sme rodina nepripúšťa pokračovať ďalej v menšinovej vláde. „My nebudeme fungovať v takejto vláde, ktorá proste nebude mať podporu a bude trhacím kalendárom nezávislých poslancov,“ uzavrel.

Článok sme aktualizovali.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA