Sociálne siete

DOMOV

Tajní policajní provokatéri na včerajších protestoch sú hoax, upozorňuje polícia

Zverejnené:

Upravené: 25. januára 2021 o 17:38

56

large policajt protest beac
ZDROJ: Zranený policajt počas protestu pred Úradom vlády, GlobalNews.sk

REKLAMA

18. november 2020 10:03 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Polícia SR na Facebooku upozorňuje na hoax, podľa ktorého sa na utorkových protestoch mali zúčastniť „tajní policajní provokatéri”. Podľa komentárov niektorých ľudí na sociálnej sieti malo byť ich úlohou „vyprovokovanie” davu, ktorý sa mal začať správať agresívne a následne malo dôjsť k tvrdému zásahu prítomných policajtov. Informuje o tom polícia vo svojom profile na sociálnej sieti.

„Ide o jeden z najtradičnejších hoaxov. Na verejných zhromaždeniach sa nikdy nezúčastňujú žiadni policajní provokatéri. Takáto myšlienková konštrukcia je založená na obľúbenom recepte konšpirátorov – nedajú sa nachytať, znovu a raz odhalia niečo prísne utajené, agresivitu niektorých jedincov z davu si vysvetľujú len ako ich reakciu, ktorej nebolo možné zabrániť,” vysvetlila polícia.

Zdôraznila, že konštrukcia o policajných provokatéroch nemá akúkoľvek logiku. „Polícia by v takom prípade nenasadzovala svojich príslušníkov do prvej línie ako členov antikonfliktného tímu a tiež by nevystavovala riziku uniformovaných policajtov. Priebeh každého verejného zhromaždenia závisí od jeho účastníkov. Pripomeňme si posledné roky, keď sa po celom Slovensko uskutočnila séria najväčších verejných zhromaždení v ére samostatnosti. Polícia aktívne komunikovala s ich organizátormi, dozerala na ich priebeh a nezaznamenala také prejavy agresie ako v utorok,” dodala polícia.

Minister Mikulec vyjadril názor o včerajšom proteste

Protesty nemali nič spoločné s pokojným prejavom, tvrdí minister Mikulec. „Ľudia sú identifikovaní, páchatelia sú identifikovaní, niektorí budú riešení v ďalších konaniach,” povedal šéf rezortu vnútra. Podotkol, že im hrozí trestné stíhanie za útok na verejného činiteľa, kde je trestná sadzba 24 rokov. „My budeme v tomto veľmi dôkladní a prísni,” povedal.

Viac nájdete v článku:
https://www.globalnews.sk/domov/protesty-nemali-nic-spolocne-s-pokojnym-prejavom,-tvrdi-minister-mikulec

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA