Sociálne siete

DOMOV

V diskusnej relácii opísal Sulík vzťahy v koalícii. Podľa neho je Matovič vzťahovačný

Zverejnené:

Upravené: 25. januára 2021 o 10:41

238

large sulik eeab
ZDROJ: Na archívnej snímke Richard Sulík, SITA/Úrad vlády SR

REKLAMA

6. december 2020 14:51 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Vzťahy v koalícii nie sú dobré, pretože predseda vlády SR Igor Matovič je veľmi vzťahovačný. Uviedol to v diskusnej relácii televízie TA3 V politike podpredseda vlády, minister hospodárstva a líder strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík.

Poslanec Národnej rady SR a predseda strany Hlas – sociálne demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini na otázku vzťahov v koalícii reagoval, že ich sleduje verejnosť ale aj zahraničie. „Verte, že každý týždeň o nás idú správy cez veľvyslanectvá do ostatných členských krajín Európskej únie aj NATO, a hovoria, aká tu je situácia,“ povedal Pellegrini s tým, že aj keď sa strana SaS vie postaviť premiérovi, aj tak nesie zodpovednosť za to, čo sa deje.

„My sme tam traja zo šestnástich na vláde. Nájdete mnoho rozhodnutí, kde sme boli proti. Kde sme po prvé požiadali o hlasovanie a nie o všeobecný súhlas, a v hlasovaní sme boli proti,“ povedal Sulík s tým, že sa im podarilo zabrániť viacerým veciam.

Žilinka vyšiel už zo skúšobného koaličného hlasovania

Národnou radou SR zvolený kandidát na generálneho prokurátora Maroš Žilinka vyšiel zo skúšobného koaličného hlasovania prvý. Jeho náskok bol taký veľký, že sa nakoniec takmer všetci v koalícii priklonili k tomu, že je to kandidát, na ktorom vedia nájsť veľkú zhodu. Povedal to Richard Sulík v diskusnej relácií televízie TA3 V politike s tým, že za svoju kariéru prokurátora nemá Žilinka jediné pofidérne rozhodnutie.

Poslanec Národnej rady SR a predseda strany Hlas – sociálna demokracia Peter Pellegrini je rád, že bol kandidát na generálneho prokurátora zvolený veľkým počtom poslancov. „Aby nemohol byť vlastníkom koalície ani opozície, aby dostal taký mandát, že nemusí ďakovať ani premiérovi, ani vicepremiérovi, ani Hlasu, ani Smeru,“ dodal Pellegrini. Zároveň uviedol, že nerokoval so žiadnou koaličnom stranou na spoločnom kandidátovi na generálneho prokurátora.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA