Sociálne siete

DOMOV

Veľký zásah policajtov v Pente. Haščáka zadržali a predvolali na výsluch

Zverejnené:

Upravené: 25. januára 2021 o 11:56

203

large penta edaea
ZDROJ: Polícia pred sídlom finančnej skupiny Penta - dnešný zásah, SITA/Branislav Bibel

REKLAMA

1. december 2020 16:48 SITA, redakcia

BRATISLAVA – V bratislavskom Digital Parku, kde sídli finančná skupina Penta, prebieha zásah polície. Ako ďalej uvádza na svojom webe Denník N, do budovy vošli desiatky policajtov so samopalmi.

Podľa denníka prebieha zásah policajtov konkrétne na šiestom a siedmom poschodí, kde sídlia partneri Penty, vrátane šéfa Jaroslava Haščáka. „Nemám k tomu zatiaľ žiadne informácie. Som v Prahe, nemám k tomu zatiaľ žiadne info,“ povedal denníku hovorca Penty Martin Danko.

Podľa portálu Aktuality.sk bol Haščák predvolaný na výsluch do budovy policajného prezídia na Račianskej ulici. „Vyšetrovateľ ho zadržal a obvinil z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti,” napísal portál.

https://www.aktuality.sk/clanok/844684/jaroslava-hascaka-z-penty-zadrzali-a-obvinili-z-korupcie-a-prania-spinavych-penazi/?fbclid=IwAR2lUgOx1jnANsYo3b8fPBX52RdRQgi1yKrPs7B9-v3b_FGDK9vx43cjWS0

REMIŠOVÁ: S Jaroslavom H. sa spája šedá zóna biznisu a politky

Gorila, Marian K., obchody so štátom a šedá zóna biznisu a politiky sa podľa vicepremiérky Veroniky Remišovej (Za ľudí) spájajú s postavou zadržaného finančníka Jaroslava H. Ako ďalej napísala vo svojom profile na sociálnej sieti, je podľa nej dnes aj napriek zložitej a neľahkej dobe možné vidieť, že ak má polícia rozviazané ruky, koná aj voči doteraz nedotknuteľným osobám.

Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO) v súvislosti so zadržaním a obvineniami voči predstaviteľovi skupiny Penta napísal, že tlaky rôznych skupín, aby súčasná vládna koalícia skončila, budú po dnešku opäť o niečo silnejšie. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) v tejto súvislosti zdôraznil, že štát je vždy silnejší než akokoľvek silný oligarcha, mafián alebo finančná skupina.„Ak chce,” skonštatoval. Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) doplnil, že mafia je len tak silná, ako slabý je štát.

Predstaviteľa finančnej skupiny Penta Jaroslava H. dnes podľa medializovaných informácií zadržali v rámci výsluchu na policajnom prezídiu v Bratislave. Policajti voči nemu následne vzniesli obvinenia pre korupciu a legalizáciu príjmu z trestnej činnosti. Dôvodom by mala byť kauza Gorila. Polícia momentálne vykonáva prehliadky priestorov spoločnosti Penta v bratislavskom Digital Parku.

Spis Gorila sa na verejnosti objavil v decembri 2011, jeho obsah tvorili prepisy rozhovorov medzi viacerými politikmi a osobami z prostredia finančných skupín. Za autora spisu je považovaný bývalý príslušník SIS Peter H. Od roku 2012 na prípade pracuje špeciálny vyšetrovací tím.

Bližšie detaily o policajnej akcii v Pente minister zatiaľ nemá

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) zatiaľ nemá bližšie detaily o policajnej akcii v priestoroch finančnej skupiny Penta. „Zachytil som to len, že mi dali vedieť,“ povedal dnes pre médiá. Zároveň uviedol, že nevie ani to, či akcia súvisí s nejakou konkrétnou kauzou. „Prebiehajú nejaké úkony procesné, takže treba si počkať,“ skonštatoval. Odmietol však, že by za činnosťou polície bola politická objednávka.

SPRÁVU PRIEBEŽNE AKTUALIZUJEME.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA