Sociálne siete

DOMOV

Vigoda rešpektuje odvolanie, mrzí ho nenaplnenie jeho plánov pri reorganizácii štátneho podniku

Zverejnené:

Upravené: 27. januára 2021 o 19:01

179

large micovsky be
ZDROJ: Minister MPRV SR Ján Mičovský, (vľavo) a Matej Vigoda (uprostred), SITA/Ľudovít Vaniher

REKLAMA

30. november 2020 11:45 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Odvolaný generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR Matej Vigoda rešpektuje rozhodnutie ministra pôdohospodárstva Jána Mičovského, ktorý ho odvolal z funkcie. Je mu však ľúto, že nemohol naplniť svoje plány reorganizácie štátneho podniku Lesy SR, s ktorými vyhral výberové konanie. Matej Vigoda to konštatoval vo svojom stanovisku k odvolaniu.

„Náhle rozhodnutie môjho odvolania prichádza v čase rozbehnutých transformačných procesov a nastavovania novej obchodnej politiky, ktorá mala zabezpečiť korektné dodávateľsko-odberateľské vzťahy a predovšetkým naštartovať procesy lesného hospodárenia aj smerom k mimoprodukčným funkciám lesa. Pevne verím, že moji nasledovníci budú pokračovať v týchto nevyhnutných zmenách,“ doplnil Vigoda.

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský v piatok večer odvolal generálneho riaditeľa štátneho podniku Lesy SR Mateja Vigodu. „Dôvodom na odvolanie generálneho riaditeľa Mateja Vigodu je zdynamizovanie transformačných procesov a nastavenie účinnej obchodnej politiky,“ vyjadril sa minister Mičovský. Matej Vigoda sa pritom stal generálnym riaditeľom lesného štátneho podniku iba koncom júna tohto roka, keď mu oficiálne poverovacie listiny odovzdal práve minister Mičovský. Dočasne povereným generálnym riaditeľom štátneho podniku Lesy SR bude Tomáš Čuka, doteraz poverený riaditeľ Odštepného závodu Levice

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA