Sociálne siete

COVID19

Výrobca vakcíny Sputnik V je ochotný od zmluvy so SR vycúvať, hovorí premiér

Celá zmluva na ruskú vakcínu sa môže zrušiť bez sankcie, píše premiér Matovič. Obracia sa na koaličných partnerov, ktorí sa majú rozhodnúť.

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2021 o 3:12

133

sputnik
Zdroj: Facebook/Igor Matovič

REKLAMA

BRATISLAVA – Premiér Igor Matovič (OĽaNO) na sociálnej sieti informoval o tom, že výrobca vakcíny Sputnik V zvážil zmluvu so Slovenskom a v prípade jej zrušenia nebude SR pokutovať. „Včera neskoro večer som dostal od výrobcu vakcíny Sputnik V oficiálnu ponuku, že v situácii, keď má byť ich vakcína na Slovensku predmetom takej nenávisti, že koaliční partneri hrozia až rozpadom vlády, sú ochotní ešte dnes zrušiť celú zmluvu na zabezpečenie 2 000 000 vakcín. Bez akýchkoľvek sankcií voči Slovensku a s dovetkom, že 40 krajín, ktoré na Sputnik V čakajú, sa o vakcíny určené pre ľudí na Slovensku pobijú,“ napísal dnes premiér na svojom FB profile, pričom hovorí o ponuke, ktorá sa neodmieta.

Svojich koaličných partnerov v tejto súvislosti poprosil o rýchle vyjadrenie. “ Tak poprosím kolegov, nech sa rýchlo (ešte dnes) vyjadria a nezávislé médiá, nech umožnia svojim čitateľom tiež vyjadriť názor,“ píše ďalej Matovič, ktorý tiež hovorí o tom, že by to bola najväčšia chyba, akú by sme mohli spraviť.

Na Slovensko priviezli prvé dávky ruskej vakcíny Sputnik V v pondelok 1. marca, ministerstvo zdravotníctva zmluvu nezverejnilo. Vakcína Sputnik V nie je registrovaná Európskou liekovou agentúrou (EMA). Slovensko ju však môže používať ako neregistrovaný liek, a to na základe rozhodnutia ministra zdravotníctva. Z krajín Európskej únie ju používa len Maďarsko.

sputnik matovic fb

Zdroj: Facebook/Igor Matovič

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA