Sociálne siete

DOMOV

Žilinka dal preskúmať okolnosti poškodenia zdravia bývalého policajného prezidenta

Zverejnené:

Upravené: 24. januára 2021 o 22:30

184

large zilinka d
ZDROJ: Na snímke Maroš Žilinka, SITA/Branislav Bibel

REKLAMA

13. december 2020 10:16 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Generálny prokurátor Maroš Žilinka nariadil dôsledne a bezodkladne preskúmať okolnosti poškodenia zdravia obvineného bývalého prezidenta Policajného zboru Milana L., ktorý je vo výkone väzby. Ako informovala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová, nariadil to krajskému prokurátorovi v Prešove, keďže Milan L. je v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove.

O hospitalizácii Milana L. v Ústrednej vojenskej nemocnici SNP v Ružomberku informoval vo štvrtok 10. decembra týždenník .týždeň na svojej internetovej stránke. Milana L. museli operovať a v nemocnici ho stráži policajná eskorta. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) vo svojom statuse na sociálnej sieti 11. decembra vylúčila v prípade zranenia akékoľvek cudzie zavinenie či napadnutie. Šéfka rezortu spravodlivosti zároveň uviedla, že Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) ju o celej situácii hneď informoval. „Vo veci som komunikovala aj s dozorovým prokurátorom, ktorý rovnako nemal v tejto súvislosti žiadne podozrenia. V každom prípade iniciujem preverenie všetkých okolností a chcem, aby akékoľvek pochybnosti o tom, ako prebehla táto skutočnosť, boli preverené,“ dodala.

Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku vzala v nedeľu 6. decembra do väzby päticu obvinených v rámci akcie Judáš, medzi ktorými bol aj Milan L. Dôvodom je obava z pokračovania v trestnej činnosti a ovplyvňovania svedkov. Všetci obvinení podali proti rozhodnutiu sťažnosť, ktorou sa bude zaoberať Najvyšší súd SR. Ich trestná činnosť sa mala týkať najmä korupcie.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA