Sociálne siete

DOMOV

Žilinka zistil pochybenia v prípade dopravnej nehody, pri ktorej zomrela mladá študentka

Pri dopravnej nehode, ktorá sa stala na Tomášikovej ulici v Bratislave 21. septembra 2020 zomrela mladá študentka Linh.

GLOBALNEWS-REDAKCIA

Zverejnené:

Upravené: 20. februára 2021 o 11:09

35

Na snímke Maroš Žilinka, SITA/Branislav Bibel

SITA

BRATISLAVA – Generálny prokurátor Maroš Žilinka zistil vážne pochybenia pri prvotných úkonoch dokumentovania dopravnej nehody, pri ktorej na Tomášikovej ulici v Bratislave 21. septembra 2020 zomrela mladá študentka Linh. Po preskúmaní trestného konania vo veci dopravnej nehody zistil aj neprimeranú dĺžku znaleckého dokazovania, ako aj pasivitu pri výkone dozoru nad dodržiavaním zákonnosti zo strany prokurátora. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

Žilinka preto uložil krajskému prokurátorovi v Bratislave povinnosť prijať opatrenia na odstránenie prieťahov v trestnom konaní, vykonávanie aktívneho dozoru prokurátora, ako aj vyvodenie disciplinárnych dôsledkov z porušenia povinností konajúceho prokurátora. Generálna prokuratúra bude trestnú vec naďalej sledovať.

Prezident Policajného zboru (PZ) Peter Kovařík vo svojom stanovisku na vyhlásenie Žilinku reagoval, že kontrolu spisu dal urobiť ešte v októbri minulého roku. „Zaver kontroly bol, že došlo k pochybeniam. Druhú kontrolu som nariadil začiatkom tohto roku. Podľa jej záverov už bude nasledovať vyvodenie zodpovednosti nielen vyšetrovateľa, ale aj jeho nadriadeného, pretože si pravdepodobne neplnil ani jeden, ani druhý svoje povinnosti,“ uviedol. Stanovisko poskytol hovorca PZ Michal Slivka.

Správa bola aktualizovaná.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA