Sociálne siete

Ekonomika

Ministerstvo zdravotníctva zaslalo prevádzkovateľom MOM upravené dodatky so zníženými paušálmi

Návrh dodatkov podľa ministerstva vychádza zo skúseností z praxe a zároveň kladie dôraz na efektívne nakladanie s verejnými zdrojmi v zdravotníctve.

Zverejnené:

Upravené: 27. marca 2021 o 11:20

175

large    kosice testovanie koronavirus  ddbe
Ilustračná snímka, foto: SITA

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA – Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR zaslalo prevádzkovateľom mobilných odberových miest na bezplatné antigénové testovanie dodatky k zmluvám, ktorých platnosť končí 31. marca. Ako uvádza ministerstvo v tlačovej správe, podpísané dodatky majú byť doručené do 29. marca do 12:00. Po podpise a spätnom doručení rezortu zdravotníctva budú zmluvy o spolupráci predĺžené do 30. júna 2021.

Rezort zdravotníctva upozorňuje, že aktuálne je možné sa prihlásiť na bezplatné antigénové testovanie v mobilných odberných miestach so zmluvou s ministerstvom len do konca marca. „Keďže zmluvy je nutné predĺžiť, ministerstvo zaslalo prevádzkovateľom dodatky s upravenými zmluvnými podmienkami a zníženými paušálmi. Návrh dodatkov vychádza zo skúseností z praxe a zároveň kladie dôraz na efektívne nakladanie s verejnými zdrojmi v zdravotníctve,“ uviedlo ministerstvo zdravotníctva.

Podľa MZ SR bude po doručení dodatkov objednávkový systém a testovanie pokračovať naďalej v bežnom režime. Uvedené krátkodobé obmedzenie v objednávaní sa týka len odberných miest so zmluvou o spolupráci s MZ SR.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA