Sociálne siete

Ekonomika

ZMOS pripravuje aplikáciu na pomoc gastrosektoru

ZMOS avizuje ďalšiu užitočnú aplikáciu. Chce pomôcť gastro segmentu.

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 4. marca 2021 o 21:05

54

Ilustračné foto, zdroj: Unsplash/Pablo Merchán Montes

Tlačová správa

BRATISLAVA – Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) chce pomôcť gastrosektoru a to tým, že pripravuje aplikáciu. „ZMOS veľmi citlivo vníma ekonomickú situáciu a jej negatívne dopady,“ informuje v tlačovej správe na svojej stránke. Zatváranie prevádzok a rast nezamestnanosti sú faktory, ktoré v mnohom ovplyvňujú sociálno-ekonomický život v samosprávach. Práve preto ZMOS v rámci tzv. digitálneho reštartu pripravuje ďalšiu atraktívnu službu. Po rezervačnom systéme využívanom bezplatne a portály o MOM-kách na dlani avizuje špeciálne rezervácie, ktoré dokážu pomôcť gastro segmentu.

Bezplatný rezervačný systém Bookio využíva viac ako 400 samospráv, podnikov, zdravotníckych zariadení a už viac ako milión ľudí. „Mimoriadne vysokú návštevnosť má portál, na ktorom ponúkame MOMky na dlani a za 11 dní od spustenia sme na portáli zaznamenali návštevnosť viac ako 570-tisíc ľudí,“ informuje ďalej ZMOS.

„Preto s avizovaným digitálnym reštartom a v spolupráci s partnerom z oblasti informačno-komunikačných technológií pripravujeme ďalšiu užitočnú službu. Našou spoločnou ambíciou je dodať špecializovaný rezervačný systém pre reštaurácie. Sme presvedčení, že postupom času s rozširovaním očkovania, posilňovaním kolektívnej imunity a pozitívnymi výsledkami pandemických opatrení bude prichádzať k postupnému uvoľňovaniu situácie. Sme svedkami toho, ako v zahraničí, kde to už dovolí epidemiologická situácia, sú na vymedzenú kapacitu otvárané reštaurácie,“ hovorí ZMOS.

Práve vďaka univerzálnemu systému prihlasovania by tak podľa ZMOS-u prevádzky mohli dodržiavať podobné pravidlá. „Tie zatiaľ vidíme v zahraničí, pričom by vopred vedeli, kto a na ktorú hodinu si objednal stôl v reštaurácii. Takto by mohli byť zároveň dodržané presné kapacitné podmienky návštev prevádzok v súvislosti s dodržiavaním vládnych opatrení a ochrany zdravia návštevníkov reštaurácií. Zároveň by mohla byť každá takáto prevádzka vybavená rezervačným systémom súčinná ohľadom prípadného epidemiologického trasovania, čím sa dajú detekovať veľmi presne prípadné ohniská šírenia nákazy.“

Vďaka tomuto modelu dokážeme pomôcť gastro segmentu, pri ktorom sme svedkami likvidácie stoviek prevádzok a prepúšťania zamestnancov. To sa zároveň prejavuje aj na znížení kúpyschopnosti ľudí v mestách a obciach a teda aj na spomalení ekonomického života.

Združenie miest a obcí Slovenska využije doterajšie praktické skúsenosti a silné odborné zázemie expertov v oblasti informačno-komunikačných technológií, ktorí majú praktické skúsenosti, preukázateľné úspechy, ale zároveň chuť pomôcť v tejto neľahkej dobe.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA