Sociálne siete

Kultúra

Festival Nová dráma/New Drama 2021 aj v SND

Zverejnené:

Upravené: 12. októbra 2021 o 9:55

1069

Zdroj: SND

REKLAMA

BRATISLAVA – V dňoch 11. – 16. októbra sa koná každoročná súťažná prehliadka najlepších inscenácií súčasnej drámy realizovaných za posledný rok v divadlách po celom Slovensku. Podstatou festivalu nie je len prezentácia existujúcich inscenácií v hlavnom súťažnom programe, ale aj stimulácia kreatívneho písania. Informuje o tom SND na svojej stránke. A ako tradične sa časť festivalového programu bude konať aj na pôde SND. Ide už v poradí o sedemnásty ročník festivalu.

„V utorok 12. októbra uvedieme v Štúdiu SND hru Pieskovisko Michała Walczaka z produkcie divadla Alexandra Duchnoviča v Prešove,“ informuje ďalej SND.
„Druhou festivalovou prezentáciou bude naša hra režiséra Jiřího Havelku Dnes večer nehráme, ktorú uvedieme vo štvrtok 14. októbra v Sále činohry.“
V novembri 1989 sa mesiac v Národnom divadle nehralo. Herci štrajkovali. Čomu to pomohlo? Aká bola úloha hercov počas novembra 89? Aká je ich úloha dnes? Hrať či nehrať, to je otázka! Revuálna šou, komédia za oponou i pred oponou – herci ako nepriatelia ľudu. O tom všetkom hovorí inscenácia Dnes večer nehráme, v ktorej sa predstavia Emília Vášáryová, Emil Horváth, František Kovár, Richard Stanke, Ingrid Timková, Ondrej Kovaľ, Dominika Kavaschová, Rebeka Poláková, AnnaMária Janeková.
„Zároveň bude počas festivalu v sobotu 16. októbra v našom Modrom salóne prebiehať Trojboj – inscenované čítanie finálových textov súťaže DRÁMA 2020. Podujatie Divadelný trojboj je vyvrcholením súťaže o najlepší pôvodný dramatický text. Pôvodne vzniklo s cieľom predstaviť formou inscenovaných čítaní finálové texty súťaže. V súčasnej podobe je výzvou nielen pre autorov, ale aj pre režiséra a hercov, ktorí finálové texty prezentujú festivalovému publiku. Na divákov tak opäť čaká dráma v strede pomyselného dramatického ringu.“
Zdroj: SND

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA