Sociálne siete

Kultúra

Štátne divadlo Košice pripravilo nový hrací plán. Začne baletným predstavením Jánošík

Zverejnené:

Upravené: 28. januára 2021 o 13:05

263

large statne divadlo KE fb
ZDROJ: Protiepidemiologické opatrenia v ŠDKE, aby sa do hľadiska mohli vrátiť diváci. FB/ŠDKE

REKLAMA

22. november 2020 10:12 SITA, redakcia

KOŠICE – Štátne divadlo Košice (ŠDKE) pripravilo na koniec novembra a takmer celý december nový hrací plán. V piatok 27. novembra po dvoch mesiacoch opäť otvorí svoje brány pre divákov baletným predstavením Jánošík v Historickej budove ŠDKE. Informovala o tom Svjatoslav Dohovič zo ŠDKE.

„V sobotu 28. novembra zažije divadlo po vyše deviatich mesiacoch premiérový večer. Premiéra činohernej inscenácie hry súčasného nemeckého autora Rolanda Schimmelpfenniga Čierna voda na Malej scéne bude výnimočná, odvysielame ju naživo prostredníctvom portálu navstevnik.online, ale aj pred divákmi priamo v hľadisku,“ uviedol Dohovič.

Vstupenky na jednotlivé predstavenia budú uvoľnené do predaja v priebehu najbližších dní. Hrací plán akceptuje všetky v súčasnosti platné opatrenia. Prichádzajúcim divákom bude kontrolovaná telesná teplota a budú upozornení na potrebu nasadenia rúška a dezinfekcie rúk. Z preventívnych dôvodov bude divadlo pred každým predstavením od divákov žiadať poskytnutie kontaktných údajov, mena, priezviska a telefónneho čísla, ktoré v súlade s platnou legislatívou o ochrane osobných údajov divadlo využije len v prípade nutnosti dohľadania kontaktov.

Okrem predstavení plánovaných na obdobie medzi 27. novembrom až 31. decembrom sa pôvodný hrací plán do konca roka ruší. Návštevníci, ktorí mali zakúpené vstupenky na zrušené predstavenia, môžu požiadať o vrátenie vstupného.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA