Sociálne siete

Kultúra

Vo veku 51 rokov zomrela rozhlasová redaktorka náboženského vysielania Nadežda Lúčanská

Nadežda Lúčanská sa v reláciách zameriavala najmä na život a osobnosti Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania (ECAV) na Slovensku.

Zverejnené:

Upravené: 11. februára 2021 o 13:19

126

large sviecka ddbede
Ilustračné foto, Unsplash

SITA

BRATISLAVA – Vo veku 51 rokov zomrela v utorok 9. februára po ťažkej chorobe rozhlasová redaktorka Nadežda Lúčanská. Informoval o tom redaktor Slovenského rozhlasu RTVS Martin Jurčo. Lúčanská prišla do rozhlasu v roku 1996 a po krátkom období práce v redakcii Štúdia Kontakt sa stala členkou tímu Odbornej redakcie náboženského vysielania Slovenského rozhlasu pod vedením Pavla Gabriša.

Autorsky aj redakčne pripravovala náboženské relácie ako Cesty, Viera v živote, Ekuména vo svete, Magazín pre veriacich i neveriacich a Frekvencia M. Vo všetkých týchto reláciách sa zameriavala najmä na život a osobnosti Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania (ECAV) na Slovensku. Podieľala sa aj na reláciách z oblasti ekumény a ekumenického života. Vyhľadávala najmä témy života mladých ľudí v ECAV, ich aktivít v zahraničí a zaujímavosti poukazujúce na pestrosť života evanjelickej cirkvi. Spolupracovala s Cirkevnými zbormi ECAV na západnom Slovensku pri príprave rozhlasových prenosov bohoslužieb, ktoré pripravovalo štúdio Bratislava.

Za 25 rokov práce Nadeždy Lúčanskej v rozhlase vzniklo veľa hodnotných relácií, ktoré sa postupne dostali aj do zložiek erbových titulov rozhlasového zvukového archívu. Medzi nimi napríklad rozhovor s neterou Maše Haľamovej v dome spisovateľky v Blatnici do relácie Slovo pre veriacich a neveriacich.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA