Sociálne siete

Nezaradené

Minister diskutoval online s riaditeľmi škôl v jednotlivých okresoch

Zverejnené:

Upravené: 24. augusta 2021 o 19:45

168

Minister školstva Branislav Gröhling, zdroj: minedu.sk

REKLAMA

Tlačová správa

BRATISLAVA – Minister školstva Branislav Gröhling sa v rámci kampane „Za otvorené školy“ zúčastnil online porád riaditeľov základných škôl Kysuckého Nového Mesta a stredných škôl Žilinského samosprávneho kraja. Nasledovať budú porady riaditeľov škôl z Banskobystrického samosprávneho kraja, Trnavského samosprávneho kraja, mestskej časti Košice – Západ či mesta Poltár. Riaditeľom škôl minister priblížil opatrenia týkajúce sa nového školského roka, zodpovedal na ich otázky a zároveň zdôraznil potrebu očkovania pri začiatku nového školského roka. Informáciu priniesol rezort v tlačovej správe na svojej stránke.

„Pred týždňom sme na ministerstve zriadili call centrum, kde sme oslovovali riaditeľov škôl, zriaďovateľov či primátorov a zdôrazňovali im potrebu očkovania v príprave na nový školský rok. Od viacerých z nich prišla ponuka zúčastniť sa na poradách riaditeľov škôl, ktorú som veľmi rád prijal,“ ozrejmil minister školstva.

Minister školstva s riaditeľmi aj zriaďovateľmi diskutuje o začiatku školského roka a o možnostiach, ako prispieť k bezpečnejším školám. Šéf rezortu zároveň ocenil, že mnohé samosprávy iniciatívne zorganizovali očkovacie dni alebo zriadili očkovacie jednotky a snažia sa tak ochrániť svojich obyvateľov.

„Prognózy hovoria, že na jeseň sa koronavírusu nevyhneme. Na výber máme buď prekonať ho prirodzenou cestou a riskovať komplikácie či hospitalizáciu alebo sa zaočkovať a zminimalizovať ťažký priebeh ochorenia. Chceme, aby boli školy najbezpečnejšie a preto zdôrazňujeme potrebu očkovania u zamestnancov škôl. Prioritne ochránia seba, svoje okolie a zároveň znížia riziko šírenia ochorenia na školách,“ upozornil šéf rezortu školstva Branislav Gröhling.

Aktuálne sú okresy s najvyššou zaočkovanosťou v školstve sú Dunajská Streda (77 %), Šaľa (73 %), Bratislava (72 %), Komárno a Trnava (70 %). Zaočkovanosť mládeže vo veku od 12 do 17 rokov za posledné týždne stúpla o jedno percento na 21 %, pričom najvyššia je v okresoch Bratislava (47 %), Senec (42 %), Pezinok (37 %), Dunajská Streda (30 %) a Malacky (29 %).

Minister školstva Branislav Gröhling, zdroj: minedu.sk

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA