Sociálne siete

Nezaradené

Zlyhania jednotlivcov vrhajú zlé svetlo na celé poľovníctvo, tvrdí agrorezort

Zlyhania jednotlivcov vrhajú zlé svetlo na celé poľovníctvo, tvrdí agrorezort

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 20. januára 2021 o 14:00

2

ZDROJ: Ilustračná foto/Unsplash/ Damir Spanic

20. január 2021 02:35 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV) považuje medializované prípady zastrelených koní za neakceptovateľné a odsúdeniahodné. Zlyhania jednotlivcov za hranicou zákona a morálky vrhajú podľa rezortu zlé svetlo na celé poľovníctvo, ktoré je dôležitou súčasťou vidieckeho života a starostlivosti o krajinu. „Takéto a podobné pochybenia musia byť dôsledne vyšetrené a zodpovedná osoba potrestaná,“ konštatoval v stredu hovorca agrorezortu Daniel Hrežík.

Slovenskom v posledných dňoch otriasol trestuhodný čin zastrelených koní v Banskobystrickom kraji. Nejde však podľa agrorezortu o zlyhanie systému, ale jednotlivcov. Na Slovensku totiž evidujeme aktuálne viac ako 63 000 poľovníkov. „Slovensko je krajina, v ktorej poľovníctvo a lov zveri zohráva dôležitú úlohu. Organizovanie poľovníctva má z dlhodobého hľadiska bohatú históriu a dosiahnutá úroveň je jedna z najprepracovanejších spomedzi vyspelých európskych krajín. Spomínanú udalosť však nemôžeme prehliadať,“ doplnil Hrežík.

Poľovníctvo na Slovensku podlieha platnej legislatíve na úseku poľovníctva, používania zbraní, ochrany zvierat i veterinárnych predpisov. „Agrorezort verí, že orgány činné v trestnom konaní spomínané skutky dôkladne vyšetria a voči zodpovedným vyvodia dôsledky,“ uzavrel hovorca rezortu. MPRV SR sa touto problematikou bude aktívne zaoberať aj za súčinnosti s dotknutými organizáciami a orgánmi činnými v trestnom konaní.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA