Sociálne siete

Šport

Bassinová túži po piatom víťaznom záreze, Vlhová chce využiť skúsenosti

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 26. januára 2021 o 23:43

18

ZDROJ: Marta Bassinová, SITA/AP Photo/Marco Tacca

26. január 2021 09:40 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Taliansky Kronplatz bude v utorok šiestou zastávkou Svetového pohára 2020/2021 pre ženy v obrovskom slalome. V Južnom Tirolsku v minulosti zvíťazili Talianka Federica Brignoneová aj Američanka Mikaela Shiffrinová, ale Petra Vlhová sa tam zatiaľ nedostala na stupne víťazov. Jej najlepší výsledok sa spája s rokom 2019 a štvrtým miestom.

Na ambicióznu Slovenku, líderku Svetového pohára, čakajú štvrté preteky za päť dní. Z predĺženého zjazdárskeho víkendu v Crans Montane sa vrátila s dobrým pocitom zo svojich predstavení v zjazde (4. a 7. miesto), ale musela sa vyrovnať aj s predčasným koncom v super G, keď nezvolila správnu líniu po skoku a minula jednu z bránok. „Zamrzí to, keď človek vypadne, lebo to nikdy nie je v pláne… Už to však neriešim a sústredím sa na najbližšie preteky,“ uviedla Petra Vlhová pre RTVS.

V tejto sezóne bola zverenka Livia Magoniho v obrovskom slalome dvakrát tretia a raz štvrtá. V Semmeringu po prvom kole viedla, ale potom preteky pre silný vietor zrušili. Nedávno v Kranjskej Gore jej to nevyšlo podľa predstáv (4. a 10. miesto), na profilovo náročnom kopci v Kronplatzi chce opäť zabojovať o pódiové umiestnenie. Na štarte 1. kola od 10.30 h bude mať na hrudi číslo 3. „Poznám kopec v Kronplatzi. Vyhovuje mi, je dosť členitý a trochu ťažší. Budem sa snažiť využiť skúsenosti, ktoré už mám,“ doplnila 25-ročná Liptáčka.

Top favoritka

Topfavoritkou je Talianka Marta Bassinová. Vyhrala všetky štyri „obráky“ v tejto sezóne, ktoré dokončila a za istých okolností už môže mať po utorku istotu malého glóbusu. To v prípade, že opäť zvíťazí a pred svojimi najbližšími prenasledovateľkami bude mať náskok aspoň 200 bodov. Po Kronplatzi nasleduje dlhá „obráková“ pauza vyplnená iba februárovými majstrovstvami sveta. Najbližšie preteky v tejto najtechnickejšej disciplíne vo Svetovom pohári budú až v marci – v Jasnej (6. 3.) a neskôr už len v rámci finále Svetového pohára vo švajčiarskom Lenzerheide (21. 3.). Aktuálne Bassinová vedie hodnotenie disciplíny s náskokom 128 bodov pred Gisinovou a 150 bodov pred krajankou Brignoneovou. Vlhová je na šiestom mieste.

„V Kronplatzi som bola zatiaľ dvakrát tretia a raz štvrtá, ale teaz túžim zvíťaziť. Nikdy predtým som nezažila takú pohodu v obrovskom slalome a nemala možnosť pridať piate víťazstvo v jednej sezóne,“ uviedla Bassinová, cituje ju portál neveitalia.it. Taliani pripomínajú, že husársky kúsok – päť víťazných „obrákov“ v jednej sezóne Svetového pohára – už v minulosti predviedli dokonca dve ich pretekárky. Bassinová môže napodobniť legendárnu Deborah Compagnoniovú zo sezóny 1996/1997 a Denise Karbonovú z ročníka 2007/2008.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA