Sociálne siete

Šport

Japonský premiér nepripúšťa ďalší odklad či zrušenie OH a PH v Tokiu

Japonský premiér nepripúšťa ďalší odklad či zrušenie OH a PH v Tokiu

Zverejnené:

Upravené: 2. januára 2021 o 12:00

67

large Japan Olympics Tokyo Rings Return  aadfffabfdcec fbee
ZDROJ: Ilustračné foto/SITA/AP Photo/Eugene Hoshiko

REKLAMA

2. január 2021 12:40 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Ani stále rastúci počet prípadov nákazy ochorením COVID-19 po celom svete nezmarí konanie OH a PH v japonskom Tokiu v lete 2021. V piatok to uviedol japonský premiér Jošihide Suga. Olympijské a paralympijské hry mali Japonci hostiť už v lete 2020, no pandémia koronavírusu spôsobila odklad o jeden rok a zvýšenie nákladov o viac ako 2,3 miliardy eur.

V súvislosti s koronavírusom nie je výnimkou ani Japonsko a v ostatných dňoch tam len v hlavnom meste zaznamenali prvýkrát od vypuknutia pandémie štvorciferný denný prírastok nových prípadov nákazy ochorením COVID-19. „Hry sa uskutočnia toto leto a budú bezpečné,“ povedal Jošihide Suga podľa BBC. Guvernérka Tokia Juriko Koikeová však varuje, že počet nových prípadov môže v blízkej budúcnosti exponenciálne rásť.

Japonsko zaznamenalo už viac ako 3300 úmrtí zapríčinených koronavírusom. Japonská verejnosť je podľa prieskumu televízie NHK proti konaniu OH a PH v Tokiu v lete 2021, väčšina z nich je za zrušenie podujatia. „Hry sa uskutočnia a budú symbolom globálnej solidarity,“ poznamenal Jošihide Suga.

Pôvodný článok:
https://www.bbc.com/sport/olympics/55506388

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA