Sociálne siete

Šport

Kobeho Bryanta uvedú do Siene slávy v máji

Zverejnené:

Upravené: 29. januára 2021 o 22:24

357

large Kobe Bryant ab
ZDROJ: Na archívnej snímke Kobe Bryant, SITA/AP Photo/Mark J. Terrill

REKLAMA

30. november 2020 09:40 SITA, redakcia

SPRINGFIELD – Legendárni hráči Kobe Bryant, Tim Duncan či Kevin Garnett vstúpia do basketbalovej Siene slávy v máji budúceho roka. Toto trio má na konte dovedna 48 účastí v zápasoch hviezd a spolu 11 majstrovských titulov v NBA. Medzi deviatku „vyvolených“ patria aj štvornásobná olympijská víťazka Tamika Catchingsová či slávny tréner Rudy Tomjanovich.

Predstavitelia zámorskej NBA v sobotu informovali, že z dôvodu koronavírusu zrušená slávnosť, ktorá sa pôvodne mala uskutočniť v auguste v Springfielde v štáte Massachusetts, sa bude konať od 13. do 15. mája 2021.

Spomenutého Bryanta však toto veľké vyznamenanie čaká „in memoriam“, podobne ako trénera Eddieho Suttona. Bryant sa v drese Los Angeles Lakers vypracoval na jedného z najlepších hráčov modernej éry v NBA. Na druhý svet odišiel 26. januára pri nehode vrtuľníka v Kalifornii. Spolu s ním zomrelo ďalších osem ľudí vrátane jeho 13-ročnej dcérky Gianny.

Počas 20-ročnej kariéry Bryant v drese Lakers päťkrát vyhral NBA a s tímom USA sa tešil z olympijského zlata v Pekingu 2008 a Londýne 2012. Kariéru ukončil v roku 2016.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA