Sociálne siete

Šport

Majster sveta Tande mal nepríjemný pád, po ktorom sa nemohol postaviť

Zverejnené:

Upravené: 29. januára 2021 o 22:26

231

large Daniel Andre Tande cddafb
ZDROJ: Daniel Andre Tande, SITA/AP Photo/Vesa Moilanen/Lehtikuva

REKLAMA

29. november 2020 21:49 SITA, redakcia

BRATISLAVA – V sobotňajších pretekoch Svetového pohára v skokoch na lyžiach zažili prítomní vo fínskom stredisku Ruka dramatické chvíle. Hneď v úvodnej sérii skokov nepríjemne dopadol Nór Daniel Andre Tande. Pri pristátí sa mu odopla pravá lyža a niekoľko desiatok metrov sa iba s ľavou šmýkal dole svahom.

Keďže sa nedokázal bez pomoci postaviť, bol potrebný zásah zdravotníckeho personálu. Pomocou špeciálnych nosidiel 26-ročného rodáka z Narviku previezli k sanitke, kde mu vyšetrili pravé koleno. Neskôr sa krívajúc vrátil do šatne.

Prípadné zranenie by Tandemu mohlo zabrániť v štarte na blížiacich sa majstrovstvách sveta v letoch na lyžiach v slovinskej Planici, kde by mal obhajovať zlato spred dvoch rokov v nemeckom Oberstdorfe. Zdá sa však, že nakoniec by mohol byť v poriadku.

„Pád bol veľmi bolestivý, ale dúfam, že mám iba pomliaždené koleno. Dal som si kolenné väzy a meniskus vyšetriť v sanitke, ale úvodná prehliadka neukázala nič vážne,“ povedal Tande, ktorý figuruje v štartovej listine aj na nedeľňajšie preteky v Ruke. „Na bolesť som zvyknutý,“ dodal pre nórsku televíziu NRK, citoval ho portál sport.pl.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA