Sociálne siete

Šport

Lewis Hamilton absolvuje záver sezóny v Abú Zabí

Zverejnené:

Upravené: 29. januára 2021 o 20:55

207

large hamilton dbee
ZDROJ: Lewis Hamilton počas tréningu v Abú Zabí, SITA/AP Photo/Brynn Lennon

REKLAMA

11. december 2020 11:27 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Posledná veľká cena efjednotky v tejto sezóne bude predsa len aj so šampiónom Lewisom Hamiltonom. Fenomenálny britský jazdec tímu Mercedes absolvoval sériu negatívnych testov na koronavírus a nič by nemalo brániť jeho účasti na Grand Prix Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch. Informoval o tom aj portál ORF.

Tridsaťpäťročný Hamilton musel vynechať predchádzajúcu Veľkú cenu Sachíru v Bahrajne pre dva pozitívne testy na COVID-19. Nahradil ho vtedy kmeňový jazdec Williamsu George Russell. Povinná karanténa pre Hamiltona sa už skončila a vo štvrtok odletel do Abú Zabí. Tam absolvoval vstupný test na koronvírus s negatívnym výsledkom, ktorý bol podmienkou pre účasť v pretekoch. Čerstvo už sedemnásobný majster sveta bude účastníkom piatkového tréningu. Russel sa opäť vrátil do monopostu Williamsu.

„Mám za sebou jeden z najnáročnejších týždňov za veľmi dlhý čas. Myslel som len na to, aby som sa rýchlo uzdravil a v Abú Zabí opäť mohol sedieť v pretekárskom aute,“ skonštatoval Hamilton na margo nákazy koronavírusom na sociálnych sieťach. „Už v utorok som sa cítil tak dobre, že som si mohol konečne zacvičiť,“ dodal.

Aj skrátenú sezónu 2020 MS F1 Hamilton pretvoril na svoj obraz. Triumf na VC Bahrajnu pred dvoma týždňami bol jeho jedenásty z dovtedy pätnástich tohtosezónnych pretekov MS F1. V predstihu si zabezpečil siedmy titul majstra sveta, ktorým sa vyrovnal nemeckej legende Michaelovi Schumacherovi. Na konte má aj 95 víťazných pretekov, čo je ďalší rekordný zápis.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA