Sociálne siete

Šport

Neapolčania mali špeciálnu motiváciu. Hrali sme za Diega, vyhlásil kapitán SSC Insigne

Zverejnené:

Upravené: 29. januára 2021 o 22:22

126

large Lorenzo Insigne dfea
ZDROJ: Neapolský kapitán Lorenzo Insigne, SITA/AP Photo/Alessandro Garofalo/LaPresse

REKLAMA

30. november 2020 12:14 SITA, redakcia

MILÁNO – Aj futbalisti talianskeho klubu SSC Neapol si počas uplynulého víkendu uctili pamiatku zosnulej argentínskej legendy Diega Maradonu. Práve pod Vezuvom zažiaril tento futbalista najviac na klubovej úrovni. Maradona prišiel do Neapola v lete 1984 z FC Barcelona, v talianskom klube strávil sedem sezón a dvakrát klub priviedol k titulu v Serie A (1987 a 1990) a raz k celkovému triumf v Pohári UEFA. Neapolčania počas uplynulého víkendu na štadióne San Paolo zdolali AS Rím 4:0.

„Hral som s motiváciou navyše, rovnako aj moji spoluhráči. Prišli sme o svoj idol a veľmi to bolí,“ povedal po triumfe neapolský kapitán Lorenzo Insigne. „Dnes sme chceli dosiahnuť úspešný výsledok ešte viac ako kedykoľvek predtým. Venujeme ho Diegovi aj nášmu mestu, ktoré jeho odchod mimoriadne vzalo,“ dodal.

Ešte pred samotným duelom Insigne umiestnil veľkú kyticu kvetov k veľkému pútaču venovanému Diegovi Maradonovi na prázdnych tribúnach neapolského štadióna. Ten už čoskoro zmení názov, miestna radnica totiž informovala o tom, že po novom sa bude volať Stadio Diego Armando Maradona, teda Štadión Diega Armanda Maradonu.

Úctu počas uplynulého víkendu nevzdali Maradonovi len v Neapole, ale aj na ostatných štadiónoch talianskej Serie A. Nechýba minúta ticha pred zápasmi a počas každého z nich sa v desiatej minúte na obrazovkách objavila podobizeň legendy. Všetci futbalisti v tom okamihu prestali hrať a aplaudovali Maradonovi. Ten počas kariéry nosil na drese číslo desať, práve preto sa tak dialo v desiatej minúte.

Hráči Neapola mali na sebe špeciálne dresy na počesť Maradonu a spomenutý kapitán Insigne, keď v 31. minúte gólom otvoril skóre stretnutia, vzal do rúk dres s desiatkou a menom Maradonu a pobozkal ho.

Úctu Diegovi Maradonovi nevzdali len v Taliansku a Neapole. Stalo sa tak aj v súboji argentínskej ligy Boca Juniors – Newell’s Old Boys (2:0), keďže legenda počas svojej kariéry pôsobila v oboch tímoch. Duel priamo v lóži sledovala Maradonova najstaršia dcéra Dalma. Domáci futbalisti po prvom góle položili na hraciu plochu dres s desiatkou Diega Maradonu a venovali potlesk smerom k lóži s Dalmou Maradonovou.

Spomienku legende venoval aj Maradonov krajan Lionel Messi vo farbách FC Barcelona, ktorý pri ligovom triumfe Kataláncov nad Osasunou Pamplona 4:0 mal pod barcelonským dresom repliku dresu argentínskeho tímu Newell’s Old Boys. Túto repliku odhalil po svojom góle, ktorým spečatil triumf svojho tímu. Za Newell’s Old Boys hrali Maradona aj Messi.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA