Sociálne siete

Šport

Slovan Bratislava späť na čele tabuľky, trénera Milaniča potešili tri body

Zverejnené:

Upravené: 29. januára 2021 o 22:20

280

large slovan ebda
ZDROJ: Archívne foto hráčov Slovana Bratislava, SITA/Martin Medňanský

REKLAMA

30. november 2020 13:04 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Futbalisti Slovana Bratislava sú aj po 15. kole na čele tabuľky Fortuna ligy 2020/2021. V sobotu síce o post lídra prišli, keď Dunajská Streda zvíťazila v Trnave 2:0, no v nedeľu triumfom na pôde Senice 3:0 sa „belasí“ vrátili na prvú priečku. V porovnaní s DAC však má Slovan na svojom konte o jeden duel viac, Dunajskostredčania absolvujú dohrávku súboja proti Seredi v stredu. Trénera Darka Milaniča okrem zisku troch bodov potešili aj pekné góly jeho zverencov do senickej bránky.

„Bol to náročný a nervózny duel s množstvom súbojov. Bola to záležitosť druhého gólu. Ak za stavu 1:0 inkasujete, tak je to problém, ak dáte druhý gól, môžete uzavrieť zápas vo svoj prospech. Nie je ľahké hrať proti Senici, ktorá sa prezentuje dobrým pohybom. My sme to však zvládli. Všetky tri naše góly sme dali po veľmi dobrých akciách. Tešíme sa z gólov aj troch bodov. Musíme však ďalej dobre trénovať a zlepšovať sa,“ priznal po súboji kormidelník Slovana, cituje ho oficiálny web bratislavského klubu.

Čisté konto si v nedeľu pripísal brankár Dominik Greif, priznal však, že Senica bola veľmi nepríjemný súper. „Tešíme sa, že si do Bratislavy vezieme tri body. Vedeli sme, že domáci budú poctiví v defenzíve a nebezpeční zo štandardných situácií. Väčšina súperov sa proti nám práve takto prezentuje. Dôležité je, že sme to zvládli. Po dlhšej dobe som mal v zápase viac práce, z čoho sa teším. Pri šanciach Senice som bol v správnom postavení a rýchlo som zareagoval. Vážim si tieto zákroky a nulu, musel som riešiť aj ťažšie situácie. Pozerám sa však len na naše výsledky. Nemá veľmi zmysel venovať prehnanú pozornosť výsledkom Dunajskej Stredy, pretože do konca ligy je ešte veľa kôl a veľa vzájomných zápasov. Ideme ďalej a myslíme len na seba,“ povedal gólman podľa webu Slovana.

Najbližšie sa Slovan počas najbližšieho víkendu predstaví doma proti Trenčínu, DAC po spomenutej dohrávke proti Seredi nastúpi cez víkend doma proti Zlatým Moravciam.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA