Sociálne siete

Šport

Nový ročník NHL sa začne 13. januára. V základnej časti odohrajú 56 zápasov

Zverejnené:

Upravené: 29. januára 2021 o 15:37

233

large nhl feca
ZDROJ: Ilustračné foto, SITA/AP Photo/Mark Humphrey

REKLAMA

20. december 2020 10:00 SITA, redakcia

BRATISLAVA- Vedenie zámorskej hokejovej NHL dosiahlo predbežnú dohodu so zástupcami hráčskej asociácie NHLPA o začiatku nasledujúceej sezóny profiligy 2020/2021. Tá sa začne 13. januára a mužstvá v základnej časti odohrajú 56 stretnutí. Ako referuje web nhl.com, dohodu, ktorú potvrdil zástupca komisára NHL Bill Daly, ešte musí odobriť Rada guvernérov NHL a spomenutá hráčska asociácia.

Oneskorený štart ročníka 2020/2021 spôsobila pandémia koronavírusu. Bežne sa sezóna v NHL rozbieha na začiatku októbra. „Zameriavame sa na to, aby sme mohli začať niekedy v polovici januára. Samozrejme, že nebudeme môcť odohrať tradičný 82-zápasový program základnej časti, ale pokúsime sa, aby duelov bolo čo najviac,“ vyhlásil v stredu komisár NHL Gary Bettman.

NHL a NHLPA sa pri plánovaní budúcej sezóny museli prispôsobiť vládnym predpisom v Spojených štátoch a Kanade. Súčasťou dohody sú taktiež protokoly o bezpečnosti a ochrane zdravia zúčastnených. „Našou najväčšou výzvou bude zabezpečiť, aby naši hráči a pomocný personál boli zdraví, aby sme neurobili nič, čo by ohrozilo komunity, v ktorých budeme hrať,“ dodal Bettman.

Dovedna 31 tímov bude počas základnej časti rozdelených do štyroch divízií. NHL a NHLPA sa dohodli aj na vytvorení čisto kanadskej divízie, v ktorej bude účinkovať všetkých sedem účastníkov z „krajiny javorového listu“ – Calgary, Edmonton, Montreal, Ottawa, Toronto, Vancouver a Winnipeg.

Dohoda údajne počíta aj so zmenou formátu play-off. Predpokladá sa, že do vyradovacej časti o Stanleyho pohár postúpia najlepšie štyri mužstvá z každej divízie. Prvé dve kolá play-off by sa mali uskutočniť v rámci divízií. Tímy z rôznych divízií sa tak budú môcť stretnúť až v konferenčnom finále.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA