Sociálne siete

Šport

Príbehy ako tie naše o láske k jednému klubu, sú čoraz vzácnejšie, napísal Pelé Messimu

Zverejnené:

Upravené: 29. januára 2021 o 15:35

237

large messi aeaeafa
ZDROJ: Lionel Messi, SITA/AP Photo/Joan Monfort

REKLAMA

20. december 2020 11:00 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Gól Lionela Messiho v zápase proti Valencii (2:2) v 14. kole La Ligy bol v poradí šesťstoštyridsiaty tretí v podaní tohto fenomenálneho Argentínčana v drese FC Barcelona. Historicky to znamená vyrovnanie rekordu Brazílčana Peléhe v počte presných zásahov v drese jedného klubu. Futbalista s prezývkou ‚O Rei‘ (Kráľ) nastrieľal rovnaký počet gólov v rokoch 1957 – 1974 v brazílskom klube FC Santos.

„Príbehy ako tie naše o dlhoročnej láske k jednému klubu, sú vo futbale čoraz vzácnejšie. Keď tvoje srdce prekypuje láskou, je náročné zmeniť svoj smer. Nie je nič lepšie ako nachádzať sa na mieste, ktoré je naším domovom. Gratulujem k Tvojmu historickému rekordu, Lionel. Ale predovšetkým gratulujem k prekrásnej kariére v drese FC Barcelona,“ napísal Pelé Messimu na Instagrame a pripojil fotografiu tešiaceho sa Messiho v drese FCB.

Na obdivný status čerstvého osemdesiatnika zareagoval pochvalne aj klub FC Barcelona. „Je nám cťou vidieť vašu náklonnosť a uznanie nášmu kapitánovi aj celému klubu. Vaša láska k futbalu a najmä k FC Santos je príkladom pre všetkých, ktorí chcú vo futbale dokázať aspoň niečo z toho, čo sa podarilo Vám. Ďakujeme, Pelé!“

Oficiálny web FC Barcelona upozornil aj na zaujímavý reprezentačný fakt týkajúci sa Pelého a Messiho. Legendárny Brazílčan je stále so 77 gólmi na čele poradia juhoamerických kanonierov v počte zásahov v reprezentačnom drese. Toľko ich nastrieľal v drese Bazílie. Pri Messiho mene aktuálne figuruje 71 reprezentačných gólov, čiže Pelého má aj v tomto smere na dostrel.

Messi skóroval proti Valencii v nadstavenom čase prvého polčasu, keď hlavou vyrovnal na priebežných 1:1. Jeho historickému gólu predchádzal nepremenený pokutový kop, ale aj skvelý výber miesta pre následné dovŕšenie akcie. FC Barcelona nepotiahol sériu víťazstiev v La Lige na tri a v tabuľke je piaty so ziskom 21 bodov z 13 zápasov. Na čele neúplnej tabuľky je Atlético Madrid.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA