Sociálne siete

Šport

Patrick Kane dosiahol 400. gól v NHL, v Chicagu sa zaradil k legendám Hullovi či Mikitovi

Zverejnené:

Upravené: 1. marca 2021 o 11:31

196

Patrick Kane
Patrick Kane (88), foto: SITA/AP Photo/Nam Y. Huh

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA – Patrick Kane sa zaradil medzi hokejistov, ktorí dosiahli v NHL na métu 400 gólov. V polovici tretej tretiny súboja Chicago – Detroit (7:2) Kane zvýšil na 5:1 pre Blackhawks, keď majstrovsky zvládol útočnú situáciu 2 na 1. Namiesto prihrávky Alexovi de Brincatovi si položil na ľad obrancu súpera Filipa Hroneka a strelou zápästím prekonal Thomasa Greissa. Kane sa stal stým hráčom, ktorý prekonal hranicu 400 gólov v NHL. V klube Chicago Blackhawks strelili minimálne 400 gólov okrem Kana už len hokejové legendy Bobby Hull (604), Steve Larmer (406) aj nedávno zosnulý Kanaďan so slovenským rodiskom Stan Mikita. Ten nastrieľal v drese „čiernych jastrabov“ 541 gólov.

„Keď som videl, že Hronek sa kĺže po ľade, spomalil som, urobil ešte jeden pohyb a až potom vystrelil. Míľniky nie sú dôležité, záleží len na tom, aby sa veci robili správnym spôsobom,“ uviedol Patrick Kane na webe NHL.

Tridsaťdvaročný americký útočník dosiaľ odohral 996 zápasov v základnej časti NHL a nazbieral v nich 1056 bodov za 400 gólov a 656 asistencií. V tejto sezóne má na konte 34 bodov za 11 gólov a 23 asistencií. V kanadskom bodovaní NHL mu patrí druhá priečka za 40-bodovým Connorom McDavidom z Edmontonu. V nedeľňajšom súboji proti Detroitu pridal ku gólu aj dve asistencie a stal sa prvou hviezdou. K hladkému triumfu Blackhawks nad Red Wings výrazne prispel 44 zákrokmi brankár Kevin Lankinen.

„Nebol to perfektný výkon z našej strany, ale prvé dve tretiny sme odohrali výborne v defenzíve. V útoku sme urobili to, čo sme mali urobiť. Časom sme sa uvoľnili a potom už bolo zakončenie z našej strany jednoduchšie,“ komentoval tréner Chicaga Jeremy Colliton.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA