Sociálne siete

Šport

Ronaldo so 760 gólmi prekonal Bicana. Legendárny Čech ale mohol nastrieľať až 805

Ronaldo so 760 gólmi prekonal Bicana. Legendárny Čech ale mohol nastrieľať až 805

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 21. januára 2021 o 12:20

3

ZDROJ: Cristiano Ronaldo, SITA/AP Photo/Antonio Calanni

21. január 2021 12:27 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Taliansky Superpohár majú po dvoch rokoch v rukách futbalisti Juventusu Turín. V súboji šampióna Serie A s víťazom Coppa Italia Juventus zdolal SSC Neapol 2:0 (1:0) a v 33. edícii domáceho Superpohára si vybojoval deviaty triumf. Jeden z dvoch gólov nového šampióna strelil Cristiano Ronaldo, keď v 64. minúte halfvolejom zblízka dostal loptu za chrbát Wojciecha Szczného. V nadstavenom čase Álvaro Morata pečatil na 2:0 pre Juventus, ale viac sa po zápase hovorilo o Ronaldovi.

Portugalský kanonier dosiahol 760. gól svojej kariéry, čím sa dostal pred Josefa Bicana a stal sa najlepším strelcom futbalovej histórie. Či je to však naozaj tak, záleží na uhle pohľadu. Čech narodený vo Viedni a známy z pôsobenia v Rapide Viedeň či Slavii Praha počas kariéry v rokoch 1931 – 1955 podľa niektorých zdrojov nastrieľal nie 759, ale až 805 gólov. A v takom prípade by o jeho prekonaní nemohla byť reč. Informácie priniesol web BBC Sport.

Tvrdí to štatistická organizácia RSSSF so zdôvodnením, že medzi 805 gólmi v 530 zápasoch sa nachádzajú aj tie, ktoré dosiahol v rezerve Rapidu Viedeň, resp. ďalších tímoch amatérskeho futbalu alebo neoficiálnych medzinárodných zápasoch na úrovni krajín. Tam reprezentoval Rakúsko aj bývalé Československo a tiež tím Čechy a Morava.

Podľa tohto rátania má Cristiano Ronaldo na konte 778 gólov a za ním sa nachádzajú Brazílčania Romario (772) a najväčšia svetová legenda Pelé (767). Ani to však nemusí byť celkom pravda, lebo na Pelého instagramovom účte svieti informácia, že „Kráľ futbalu“ je aj kráľom kanonierov s 1283 gólmi. Pravda, v tomto sú zrejme zarátané aj jeho góly z mládežníckych a amatérskych čias, resp. prípravných zápasov. Ak ich odrátame, zostane pri Pelého mene 757 gólov z tzv. oficiálnych zápasov.

Späť k oficiálnym údajom o CR7. Portugalčan má svojich 760 gólov rozdelených nasledovne: 5 v Sportingu Lisabon, 118 v Manchestri United, 450 v Reale Madrid a zatiaľ 85 v Juventuse Turín. K tomu treba prirátať 102 zásahov v portugalskej reprezentácii. Čoskoro 36-ročný útočník na svojom instagrame nereagoval na nový rekordný zápis v počte gólov, ale na zisk Superpohára. „Som veľmi šťastný, že mám štvrtý titul v Taliansku. Milujem ten pocit s trofejou! Ako mužstvo sme naspäť. Dnes to bol Juventus, ktorý máme všetci radi a veríme v neho. Opäť v nás bol ten duch, ktorý nás vedie k víťazstvám. Výborná robota, páni,“ tešil sa Cristiano Ronaldo.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA