Sociálne siete

Šport

Slováci už rokujú s IIHF o MS 2021. Chceme pomôcť v krízovej situácii, vyhlásil Šatan

Slováci už rokujú s IIHF o MS 2021. Chceme pomôcť v krízovej situácii, vyhlásil Šatan

Zverejnené:

Upravené: 22. januára 2021 o 1:30

83

large Satan ebebfa
ZDROJ: Miroslav Šatan, SITA/Branislav Bibel

REKLAMA

22. január 2021 01:30 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Bratislava by mohla byť dejiskom jednej zo základných skupín majstrovstiev sveta v hokeji. Slovenský zväz ľadového hokeja rozbehol rokovania s Medzinárodnou hokejovou federáciou (IIHF). Okrem Slovenska je v hre aj Dánsko. Do úvahy prichádza aj možnosť, že celý šampionát odohrajú v lotyšskej Rige. Pôvodne sa majstrovstvá sveta mali hrať aj v Minsku, ale Rada IIHF Bielorusom odobrala právo usporiadať šampionát na základe nestabilnej politickej situácie v krajine a perzekúciách v súvislosti s demonštráciami po znovuzvolení Alexandra Lukašenka za prezidenta.

Vedenie SZĽH na čele s prezidentom Miroslavom Šatanom sa spojilo s čelnými predstaviteľmi IIHF v utorok podvečer. „Dohodli sme sa, že do piatka tohto týždňa dáme dohromady dokumentáciu a rozpočet k prípadnej participácii na organizácii svetového šampionátu 2021. Radi by sme zdôraznili, že zatiaľ nie je nič isté. Rozhodovať bude Rada IIHF,“ vysvetlil Miroslav Šatan v tlačovej správe webu HockeySlovakia.sk.

„Chceli sme ukázať hokejovému svetu, že vieme a chceme pomôcť v krízovej situácii. Urobíme všetko pre to, aby sme Radu IIHF presvedčili, že Slovensko je to správne miesto na organizáciu svetového šampionátu. Máme za sebou už aj niekoľko debát s predstaviteľmi vlády, ktorí nám vyjadrili podporu,“ uzavrel Miroslav Šatan.

Začiatok majstrovstiev sveta 2021 je na programe v piatok 21. mája, finále sa uskutoční v nedeľu 6. júna. Slovensko sa v A-skupinepredstaví s Ruskom, Českom, Švédskom, Švajčiarskom, Dánskom, Veľkou Britániou a Bieloruskom.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA