Sociálne siete

Šport

Štúdio Jasná aj s Velez-Zuzulovou bude celý týždeň suplovať fanúšikom atmosféru v dejisku SP

Zaplnené pódiá a tribúny nahradí unikátne Štúdio Jasná. Programom štúdia bude celý týždeň sprevádzať fanúšikov moderátor Tomáš „Tomaggio“ Kadlec.

Zverejnené:

Upravené: 17. februára 2021 o 17:39

64

Veronika Velez Zuzulova
Veronika Velez-Zuzulová, foto: SITA/Branislav Bibel

SITA

BRATISLAVA- Fanúšikovia síce nebudú môcť naživo povzbudzovať najlepšie svetové lyžiarky počas pretekov Svetového pohára žien v Jasnej (6. – 7. 3. 2021). ale úplne mimo diania na trati zostať nemusia. Organizačný výbor ich chce vtiahnuť do deja atraktívnou formou – s využitím moderných technológií a sociálnych sietí.

Publikum privíta v Štúdiu Jasná, ktoré bude celý týždeň na webových stránkach a oficiálnom profile na Facebooku prinášať bohatý program a sprostredkuje tak atmosféru zo zákulisia najväčšej športovej udalosti na Slovensku roku 2021. Dejisko šampionátu si bude môcť verejnosť pozrieť na web stránke www.worldcupjasna.sk a na FCB profile Ski World Cup Jasná. Vysielať sa bude celý týždeň od 1. do 7. marca každý deň od 18.00 h. Informovala o tom tlačová správa organizátorov SP v Jasnej.

“Pred piatimi rokmi počas pretekov Svetového pohára sme mali v Jasnej denne 17-tisíc fanúšikov. Nakoľko pre pandémiu koronavírusu zostanú zrejme brány areálu pre divákov zatvorené, rozhodli sme sa hľadať iné riešenia, ako toto podujatie priblížiť fanúšikom,“ vysvetlil zámer Štúdia Jasná predseda organizačného výboru pretekov Matej Hulej. „Situáciu s fanúšikmi priamo pri trati vzhľadom k epidemiologickej situácii nevieme ovplyvniť. Preto sme si povedali – keď nemôžu fanúšikovia k nám do areálu, pôjdeme my za nimi domov. Jasná je známa bohatým programom aj mimo zjazdoviek, preto sme si povedali, že ani v čase ‚covidu‘ nemôžeme zostať našej povesti nič dlžní,” vysvetlila marketingová manažérka SP Jana Tužinská.

„Povzbudzujeme fanúšikov, aby nám pozitívnu energiu posielali cez obrazovky priamo z ich obývačiek. Dnešný svet moderných technológií nám umožňuje rôzne formy prezentácie. Preto sme špeciálne pre naše preteky vymysleli unikátne Štúdio Jasná. Ide o denné polhodinové vysielanie bohaté na informácie a program na našich sociálnych sieťach a webovej stránke. Verím, že sa fanúšikom bude páčiť a sledovanosť bude vysoká,” doplnila PR manažérka SP Michaela Grendelová.

Atraktívny zoznam osobností

Mimoriadne atraktívny je zoznam osobností, zapojených do výnimočného projektu – najlepšie svetové pretekárky bude spovedať bývalá skvelá slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová a spomedzi aktívnych domácich pretekárov v štúdiu sa zastavia na rozhovor bratia Žampovci. Chýbať nebudú ani speváčky Andrea Bučko a Dominika Kavaschová, ktoré svoj úspešný hit “Neviditeľná žena” pretvorili do lyžiarskeho módu ako ódu na Petru Vlhovú. Kým najlepšia slovenská športovkyňa súčasnosti bude na svahu bojovať o ďalšie dôležité body do hodnotenia Svetového pohára, do štúdia počas týždňa určite zavítajú aj členovia jej fanklubu.

Programom štúdia bude celý týždeň sprevádzať fanúšikov známy slovenský moderátor Tomáš „Tomaggio“ Kadlec, ktorého doplnia Vlado „Láďo“ Varecha a Jana Slačková. Okrem iného si vyskúšajú niekoľko športových aktivít – čaká ich jazda po súťažnej trati v spoločnosti Veroniky Velez-Zuzulovej, extrémnu jazdu na snehu autom, ale aj test z otužovania. Súčasnosť prepoja organizátori s pohľadmi do minulosti. “Pripravený je miniseriál o histórii lyžiarskych akcií v Jasnej, ale aj pohľady na kariéru a rozlúčku už spomenutej Veroniky Velez-Zuzulovej,” doplnila Michaela Grendelová.

Chýbať nebudú rozhovory ‚z trate‘ – o aktuálne informácie sa určite počas týždňa podelia riaditeľ pretekov Matej Hulej, športová riaditeľka Jana Palovičová a novinky o trati zaktualizuje šéf tratí Matej Kupčo. V deň pretekov bude jednoznačným cieľom štúdia rozbor výkonov jednotlivých pretekárok a pohľad na dianie v Jasnej počas celého dňa.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA