Sociálne siete

Šport

Vlhová: Bolo to strašne náročné. Jedno zaváhanie a bola by som v hotelovej posteli

Zverejnené:

Upravené: 29. januára 2021 o 22:47

179

large vlhova baadbb
ZDROJ: Na snímke Petra Vlhová, SITA/AP Photo/Giovanni Auletta

REKLAMA

27. november 2020 08:23 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Desať jázd v paralelnom obrovskom slalome absolvovala vo štvrtok Petra Vlhová v rakúskom Lechu. A väčšinu v rýchlom slede za sebou. Nečudo, že na konci sa jej z očí zračila poriadna únava. Pri zvukoch slovenskej hymny si hlavu opierala o lyže. Všetko to však stálo za to.

Včera predpoludním sa 25-ročná Slovenka dvakrát predstavila v kvalifikácii a podvečer nasledovalo ďalších osem jázd v tzv. k. o. systéme proti štyrom súperkám. A až v troch prípadoch musela doháňať ich náskok z prvej jazdy. Chvíľu to dokonca vyzeralo, že sa rozlúči hneď v prvom kole proti málo známej Holanďanke Adriane Jelinkovej. „Bolo to celé veľmi vyrovnané a strašne náročné. Hodinu a pol som musela byť koncentrovaná na každú jazdu. Jedno zaváhanie a bola by som v hoteli v posteli,“ uviedla Petra Vlhová v reakcii pre RTVS.

Na margo toho, že v červenej dráhe nezdolala v prvej jazde ani jednu súperku, ale v modrej to potom trikrát otočila, uviedla: „Už po kvalifikácii sme na videu videli, že modrá dráha je rýchlejšia. Nesústredila som sa však na to, že som po prvej jazde za súperkami zaostávala. Chcela som len dať do toho všetko, jazdiť technicky správne a mať dobré štarty.“

V tejto sezóne Svetového pohára zatiaľ suverénna Slovenka postupne zdolala Holanďanku Adrianu Jelinkovú, Talianku Federicu Brignoneovú, Švédku Saru Hectorovú a vo finále aj najväčšie prekvapenie pretekov Američanku Paulu Moltzanovú. S prvými troma súperkami prehrala prvú jazdu a napokon to vždy tesne otočila. Dokázala sa v tej rýchlosti orientovať podľa jazdy svojej protivníčky alebo išla len sama podľa seba? „Keď je niekto za mnou, nevidím ho, ale keď je súperka vedľa mňa, vnímam ju. Musím sa však sústrediť sama na seba a nie na niekoho, kto je vedľa mňa. Riešim vlastnú rýchlosť a techniku a nie súperku,“ vysvetlila Petra.

Zverenka Livia Magoniho zvládla úvod sezóny excelentne. V štyroch pretekoch ani raz nechýbala na stupňoch pre víťazky a z toho trikrát stála na tom najvyššom. Už teraz má na konte 360 bodov a náskok 185 bodov pred Švajčiarkou Michelle Gisinovou. Tretia je Talianka Marta Bassinová s mankom 202 bodov. Do konca sezóny je však ešte poriadne ďaleko, podľa plánu treba odjazdiť 30 pretekov. Tie najbližšie by sa mali uskutočniť 5. a 6. decembra vo švajčiarskom St. Moritzi. Na rad prídu prvýkrát rýchlostné disciplíny, konkrétne dvakrát super G. „Tri víťazstvá za šesť dní sú super. Mám to dobre rozbehnuté. Teraz sa teším, že si trochu oddýchnem a potom ideme ďalej. Znova budem dávať do toho všetko. Čaká ma preladenie na rýchlostné disciplíny. Dúfam, že mi to pôjde dobre. Ani neviem, kde pôjdem trénovať. Taliani zatvárajú strediská, uvidíme,“ doplnila Vlhová pre RTVS.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA