Sociálne siete

Šport

Vlhová už hrá aj na bicie. Zlepšuje si tým cit pre rytmus a koordináciu

Zverejnené:

Upravené: 29. januára 2021 o 21:35

268

large Vlhova cfe
ZDROJ: Na archívnej snímke Petra Vlhová, SITA/AP Photo/Jussi Nukari/Lehtikuva

REKLAMA

7. december 2020 15:16 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Špeciálne formy tréningu nie sú nič nezvyčajné u Petry Vlhovej. Súčasná líderka ženskej časti Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní počas leta často využíva bicykel, jazdu v kajaku či na motorke. Nedávno pred pretekmi Svetového pohára v paralelnom obrovskom slalome rakúskom Lechu/Zürse ju v dedine videli na kolieskových korčuliach, ale po návrate do prechodného tréningového centra v talianskom Vipitene prekvapila zrejme aj tých, ktorí ju lepšie poznajú. Posadila sa za bicie a pod dohľadom miestneho muzikanta Paola Jacka Alemanna si takto zlepšovala cit pre rytmus a koordináciu pohybov.

„Ako protipól k tréningu na snehu Petra Vlhová hrala na bicie v hudobnej skúšobni v jej adoptívnom domove vo Vipitene. Slalomová hviezda absolvovala niekoľko hudobných stretnutí s juhotirolským džezovým hudobníkom Alemannom. Chce to využiť na zlepšenie rytmu a koordinácie,“ napísal taliansky športový web SportNews.bz.

Rovnaký zdroj ešte pred avizovanými víkendovými pretekmi v St. Moritzi, ktoré sa pre nepriazeň počasia napokon neuskutočnili, pripomenul, že Vlhová trénovala super G vo Val Gardene. A okrem jej trénera Livia Magoniho na ňu dohliadal aj bývalý taliansky reprezentant a strieborný medailista z MS 1991 v zjazde Peter Runggaldier. „Do tréningových jednotiek bola zapojená aj dcéra Petra Runggaldiera Teresa, ktorá sa chce v tejto zime zlepšiť v Európskom pohári,“ doplnil sportnews.bz.

Dvadsaťpäťročná Liptáčka po neplánovane oddychovom víkende v St. Moritzi bude pokračovať vo Svetovom pohári návratom k obrovskému slalomu. Už najbližší víkend 12. a 13. decembra privíta najlepšie „obrakárky“ sveta francúzske stredisko Courchevel. Vlhovej patrí v hodnotení SP v obrovskom slalome tretia priečka, keďže rovnakú pozíciu obsadila na úvodných pretekoch novej sezóny v rakúskom Söldene

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA