Sociálne siete

Šport

Vlhová v zjazde na 12. mieste, upevnila si post líderky hodnotenia SP

Vlhová v zjazde na 12. mieste, upevnila si post líderky hodnotenia SP

Zverejnené:

Upravené: 9. januára 2021 o 2:00

66

large vlhova acd
ZDROJ: Petra Vlhová, SITA/AP Photo/Marco Trovati

REKLAMA

9. január 2021 02:31 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová si pripísala ďalšie body do celkového poradia Svetového pohára, v sobotňajšom zjazde v rakúskom St. Antone skončila v druhej desiatke. Dvadsaťpäťročná Liptáčka si za 12. priečku pripísala na svoje konto 22 bodov a upevnila si pozíciu líderky celkového hodnotenia SP. Jej prenasledovateľka Švajčiarka Michelle Gisinová totiž skončila až na 20. pozícii a získala 11 bodov.

„Som celkom spokojná, veď je to 12. pozícia. Boli tam trochu chybičky, ale mám body a veľmi sa teším. Chcela som síce skončiť v desiatke, ale chybičky má o to pripravili. Myslím si, že je to dobrý výsledok. Vždy chcem byť čo najrýchlejšia, ale v zjazde je to pre mňa ťažšie. V porovnaní s decembrovým zjazdom vo Val d’Isére mi trať sadla viac. Je to viac technický zjazd a páčil sa mi. Na isté pasáže som si však musela dať pozor. Musím sa ešte vyjazdiť, získať rýchlosť a dať ju dokopy s technikou. Verím, že stále to bude lepšie,“ povedala Petra Vlhová pre RTVS.

Víťazkou sobotňajšieho zjazdu v St. Antone sa stala Talianka Sofia Goggiová, za ktorou Vlhová zaostala o 1,70 sekundy. Druhá skončila domáca reprezentantka Tamara Tipplerová, keď ako jediná zaostala za víťazkou o menej ako sekundy, konkrétne o 96 stotín sekundy. Na tretej priečke v sobotu klasifikovali Američanku Breezy Johnsonovú (+1,04 s).

V celkovom poradí SP má líderka Vlhová 637 bodov a náskok 139 bodov pred druhou Gisinovou (498), na tretie miesto sa dostala zásluhou triumfu a zisku 100 bodov Goggiová (402). V hodnotení zjazdu sa Goggiová na čele odpútala od druhej Švajčiarky Corinne Suterovej (280 vs. 220), tretia je priebežne Johnsonová (180). Vlhová je v poradí zjazdu na 24. priečke s 27 bodmi.

V rovnakom stredisku sa bude súťažiť aj v nedeľu, od 11.30 h je na programe superobrovský slalom. „Pred super G si oddýchnem, dám si ľahší kondičný tréning a zajtra idem do toho. Počasie a podmienky sú super, takže budem útočiť. Chcem využiť svoju techniku,“ prezradila Vlhová.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA